Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Zákaz zalévání, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť

Zákaz zalévání, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť

Zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť pitnou vodou z veřejného vodovodu vyhlásila Vodohospodářská společnost na Kopidlansku.

Ilustrační foto
6. srpna 2018 - 08:00

"Z důvodu nedostatečného množství pitné vody v některých lokalitách vyhlašuje Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť pitnou vodou z veřejného vodovodu. Nařízení se týká těchto obcí a jejich částí: Kopidlno, Bystřice, Údrnice, Údrnická Lhota, Bílsko u Kopidlna, Cholenice, Vršce, Běchary,Běchárky, Židovice, Vysoké Veselí a Veselská Lhota. Tento zákaz platí až do odvolání. Obyvatelům obcí děkujeme za respektování tohoto nařízení," upozorňuje Ing. Richard Smutný, ředitel Vodohospodářské a obchodní společnosti a.s. Jičín.

Druhá úpravna vody pro Hořice projde celkovou rekonstrukcí

Obecně se s nedostatkem vody, tak jako každý rok, potýkají obce Úbislavice a Krsmol, kde se v tuto chvíli dokončují propojení na skupinový vodovod Nová Paka. Zhruba během měsíce by měly být propoje spuštěny. Dále je problém s vodou na Hořicku v obci Doubrava. Zde se propojování vodovodů projektuje a počítá se s vybudováním nových vodovodů v příštím roce. Do postižených lokalit se dováží voda cisternami. Jiné problémy s nedostatkem vody v tuto chvíli nejsou.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová, Externí manažerka marketingu a PR Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)