Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelstvo bude i v příštím roce jednat v tradiční úterky

Zastupitelstvo bude i v příštím roce jednat v tradiční úterky

Jednání Zastupitelstva města Hradce Králové by se měla konat i v příštím roce v úterý odpoledne.

Hradec Králové
16. listopadu 2018 - 08:00

Po diskusi na ustavujícím zasedání, kdy se projednávala varianta přesunu pravidelných schůzí na pondělí, vedení města navrhne zastupitelům termíny jednání zastupitelů na úterky od 16 hodin. Plán zasedání na první pololetí příštího roku bude zastupitelstvo projednávat na své listopadové schůzi.

„Náš původní záměr přesunout den, kdy se zastupitelé budou scházet, na pondělky, vycházel z pracovního programu zastupitelů - poslanců, rozhodně jsme tím nechtěli nijak komplikovat práci jiným zastupitelům. Nakonec se podařilo najít řešení, které ponechá zasedání v tradiční úterky, na které je veřejnost v Hradci zvyklá a vyhovují snad všem zastupitelům," říká primátor Alexandr Hrabálek.


Součástí každého zasedání zastupitelstva je i diskuse a dotazy veřejnosti. „S ohledem na to, že většina zastupitelů je zaměstnaná mimo magistrát, navrhujeme čas jednání odpoledne od 16 hodin. V šest večer bychom naše zasedání přerušili a dali prostor dotazům občanů. Jde bezesporu o čas, který je právě pro veřejnost přijatelnější a lidé, kteří mají zájem o věci veřejné nebo je trápí nějaké problémy ve městě, si nebudou muset svůj denní program nijak zásadně přizpůsobovat," dodává primátor.

Letos se zastupitelé sejdou podle termínů, které si do konce roku schválili na ustavujícím zasedání, tedy 26. listopadu a 17. prosince.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)