Svátek má: Martin

Regiony

Velikost textu:

Zbytečná smrt. Mladý muž zemřel po požití drogy extáze

Zbytečná smrt. Mladý muž zemřel po požití drogy extáze

Krajští kriminalisté vyšetřují případ úmrtí 19letého mladíka, který v Hradci Králové zemřel 9.6.2019 po intoxikaci drogy zvané extáze.

Ilustrační foto
16. června 2019 - 08:00

Muž v nočních hodinách zkolaboval za účasti dalších svědků u zimního stadionu, odkud byl převezen do fakultní nemocnice, kde bohužel tentýž den zemřel.

V této souvislosti kriminalisté zahájili trestní stíhání 19letého muže pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání 10 až 18 let. Obviněný muž je podezřelý, že poškozenému drogu nabídl a je stíhán vazebně.


Pro přesné objasnění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva.  Vyšetřování případu samozřejmě i nadále pokračuje, kriminalisté čekají na závěry znaleckých posudků v oboru zdravotnictví, zejména toxikologie.

Královéhradeckénovinky.cz informovala plk. Mgr. Ivana Ježková,ředitelka kanceláře ředitele KŘ, Policie České republiky – Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.
 
(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)