Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Zdravotnický holding navrhnul odvolání ředitele Oblastní nemocnice Jičín

Zdravotnický holding navrhnul odvolání ředitele Oblastní nemocnice Jičín

Představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje navrhlo odvolání statutárního ředitele Oblastní nemocnice JičínZdravotnický holding navrhnul odvolání ředitele Oblastní nemocnice Jičín.

Ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch a ředitel nemocnice Ing. Tomáš Sláma
25. února 2020 - 08:00

Členové představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s. na svém zasedání dne 21. 2. 2020 rozhodli o podání návrhu na odvolání ředitele Oblastní nemocnice Jičín Ing. Tomáše Slámy MSc.  Návrh dále představenstvo postoupilo dozorčí radě ZH KHK.

K výše zmíněnému kroku přistoupilo představenstvo holdingu po pečlivém zvážení všech skutečností, a to z důvodu ztráty důvěry, ke které dlouhodobě přispívalo manažerské směřování ředitele jičínské nemocnice.

Jednání představenstva předcházelo zasedání správní rady Oblastní nemocnice Jičín, která se zabývala problematikou komunikace mezi vedením nemocnice a jednotlivými primariáty. Způsob vnitřního řízení nemocnice, se kterým se neztotožňují primáři některých oddělení, přispěl ovšem k rozhodnutí představenstva holdingu jen částečně.


Návrhem na odvolání statutárního ředitele Oblastní nemocnice Jičín se bude zabývat dozorčí rada společnosti, jejímž předsedou je náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Aleš Cabicar.


Královéhradeckénovinky.cz informovala Lucie Chytilová, tisková mluvčí Zdravotnického holdingu KHK.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)