Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Zdravotnický holding zainvestuje do jičínské nemocnice stovky milionů

Zdravotnický holding zainvestuje do jičínské nemocnice stovky milionů

Ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, se ve čtvrtek 6.února setkal se starostou města Jičína JUDr. Janem Malým na Městském úřadě Jičín.

Debata na Městském úřadě
8. února 2020 - 08:00

Ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch diskutoval se starostou města Jičína JUDr. Janem Malým na Městském úřadě Jičín. Ministr poté zamířil do Oblastní nemocnice Jičín, kde se setkal s ředitelem Ing. Tomášem Slámou, MSc. Diskutovala se témata úrovně lékařské péče v jičínském regionu, zejména se jednalo o urgentním příjmu.

Starosta města informoval ministra zdravotnictví o pohledu občanů Jičína na úroveň lékařské péče a o zájmu města k rozvoji nemocnice. Místostarosta Mgr. Petr Hamáček informoval o nabídce sociálních služeb v Jičíně. Zmínil připravovanou rekonstrukci Denního stacionáře Domovinka pro seniory, jejíž náklady jsou odhadovány na 50 milionů Kč, a také výstavbu nového domova pro seniory v bývalých kasárnách, připravovanou firmou SeneCura. Jakmile budou tyto investice dokončeny, Jičín naplní požadavek vyplývající z plánu sociálních služeb a v sociálních službách pro seniory pokryje poptávku obyvatel.

Představitelé města také prezentovali zásadní investice ze současné a nedávné doby, jako například jsou rekonstrukce bývalé VZP na autobusovém nádraží a výstavba infrastruktury v oblasti bývalých kasáren.

Ministr zdravotnictví a vedení města se po setkání na radnici odebrali do Oblastní nemocnice Jičín, kde se setkali s ředitelem Ing. Tomášem Slámou a náměstkem léčebně preventivní péče MUDr. Jiřím Novým. Hovořilo se zejména o preventivním urgentním příjmu, o vybavení nemocnice a kvalitě lékařské péče. Diskuse se věnovala i připravované rekonstrukci bývalého pavilonu A, kterou chystá Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a která přijde řádově na několik set milionů Kč.


Dosud bylo v ČR více než 150 nemocnic s akutní péčí, ta však byla vzhledem k počtu nemocnic velmi rozdílná. Nyní mají být nemocnice rozděleny na tři typy. Ty prvního typu, které budou ve velkých, hlavně krajských městech, zřizovat traumacentra. Nemocnice druhého typu, kam spadá i ON Jičín, budou poskytovat urgentní příjem, tudíž v 24hodinovém režimu budou obsluhovat pacienty dovezené záchrannou službou. Ostatní nemocnice pak budou zahrnuty do třetího typu. Změna si klade za cíl zavést jednotnou páteřní síť akutní péče.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. et Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú)