Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Žebrající cizinci nevybíravým způsobem požadují finanční příspěvek

Žebrající cizinci nevybíravým způsobem požadují finanční příspěvek

Po několika měsících se do Hradce Králové opět vrátili žebrající cizinci, kteří předstírají zdravotní postižení a od kolemjdoucích, někdy i velmi nevybíravým způsobem, požadují finanční příspěvek.

Ilustrační foto
11. srpna 2018 - 08:00

Tentokrát mají na kartičce napsáno, že sbírka putuje do Nadace pro hluchoněmé. Ke své „činnosti“ si vybírají místa, kde se pohybuje větší počet lidí, parkoviště před obchodními centry, náměstí nebo vlakové nádraží.

Městská policie by chtěla občany varovat před podobnými podvodníky, kteří se pod různými záminkami snaží vylákat z lidí peníze a při odmítnutí jsou mnohdy i agresivní. Obecně platí, že každá sbírka pořádaná na území města musí být schválena magistrátem a zároveň je o ní informována i městská policie. Všichni účastníci sbírek u sebe musí mít osobní jmenování s průkazem totožnosti a alespoň kopii o povolení sbírky.


Zároveň platí i nepsané pravidlo, že sbírky jsou uvedeny na webových stránkách jednotlivých pořadatelů. Pokud si občané nejsou jisti, zda je oslovil pracovník v rámci řádně schválené sbírky, či se jedná o podvodníka, měli by se obrátit na městskou polici. Ta je oprávněna, stejně jako Policie ČR, provést kontrolu „výběrčích“.

Městská policie doporučuje "Buďte ostražití!"

Neměli bychom dávat šanci podvodníkům, kteří se snaží pouze obohatit na dobré myšlence a sociálním cítění většiny lidí, navíc i kazí dobré jméno a snahu všech skutečných dobročinných akcí.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)