Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Zima se blíží a záchranáři v horách se připravují na zásahy

Zima se blíží a záchranáři v horách se připravují na zásahy

!!! NEREAGUJE, NEDÝCHÁ !!! Dvě slova, která rozbíhají boj o život člověka.

Cvičení HSČR
14. listopadu 2023 - 08:00

Dvě slova, která slyšeli uplynulý týden horští záchranáři z Krkonoš a Orlických hor několikrát denně a znamenají pro ně start další modelové situace při procvičování poskytování neodkladné resuscitace.

Takto jednoduše se dá popsat týden seminářů BLS / basic life support /, které probíhají ve školícím středisku ZZS KHK v Temném dole poblíž Pece pod Sněžkou pod vedení zkušených lektorů ZZS KHK. 

Nácviky modelových situací KPR / kardio pulmonární resuscitace/ s pomůckami i bez nich, správné předávání údajů o stavu pacienta telefonicky, prostřednictvím aplikace záchranka, nebo za využití videohovoru s dispečinkem ZZS. To všechno naprosto zautomatizované a přizpůsobené dle jednotlivých možných situací, se kterými se horští záchranáři mohou setkat. 

„Seminář je specializovaný, ale základ by měl absolvovat snad každý člověk. Nikdy nevíte, kdy budete moci takovéto znalosti aplikovat v rámci pomoci lidem při autonehodě, návštěvě kina, nebo obchodního centra, ale také v péči o svoje rodinné příslušníky“ okomentoval v přestávce mezi přednáškou a praktickými ukázkami jeden z účastníků akce.Zima se blíží a záchranáři ve všech horách se připravují s velkou intenzitou na zásahy, které je čekají. Letošní příprava je ve všech oblastech HS zaměřena především na poskytování první pomoci, ale rozhodně se nezapomíná ani na další dovednosti, lanové techniky, evakuace z lanovky a další, včetně lyžařské přípravy a pohybu ve volném terénu a záchrany v zimních podmínkách.  

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Horská služba ČR.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:hsčr)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%