Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Zisk Vodohospodářské společnosti předčil očekávání

Zisk Vodohospodářské společnosti předčil očekávání

Vodohospodářská a obchodní společnost, a. s. představila na valné hromadě svým akcionářům výsledky loňského hospodaření. To překročilo téměř o 13 milionů plánovaný zisk a skončilo s kladným výsledkem ve výši 15,7 milionu korun.

Ilustrační foto
7. července 2018 - 18:34

Důvodem byla především posilující koruna vůči euru, což se odrazilo na zlevnění úvěru, který si společnost v minulosti vzala kvůli rozsáhlé investiční akci s názvem Cidlina.

I přes výraznější pokles spotřeby vody o více než 6 % u pitné vody a o 2 % u odpadních vod se podařilo získané prostředky investovat do nové infrastruktury a udržet ekonomickou stabilitu firmy.

Peníze budou investovány letos opět do modernizace a staveb vodárenské infrastruktury v regionu. Letos se začalo např. s připojením obcí Úbislavice a Krsmol na vodovod z Nové Paky, a to z důvodu dlouhodobého nedostatku vody.

V druhé polovině roku se také zahájí dvě významné investiční akce – modernizace úpraven vody v Hořicích - Libonicích a v Lázních Bělohradě. Na obě stavby získala VOS a. s. dotační prostředky.“


Královéhradeckénovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová, tisková mluvčí VOS a.s..

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)