Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Zloděj bral vše, co mu přišlo pod ruku

Zloděj bral vše, co mu přišlo pod ruku

V těchto dnech trutnovští policisté objasnili případ vloupání do sedmi karavanů, ke kterému došlo na začátku prosince (3. - 5.12.) loňského roku v autokempu ve Špindlerově Mlýně.

Ilustrační foto
16. ledna 2021 - 08:00

Pachatel do 4 karavanů vnikl okny nebo dvířky od úložného prostoru. Poté měl již volný pohyb po celém vozidle. Z karavanů bral vše, co se dalo odnést - jídlo, pití, elektroniku, drogerii, sportovní vybavení i oblečení. Do 3 karavanů se pachateli nepodařilo vniknout. Na některých obytných přívěsech způsobil větší škodu poškozením než na odcizených věcech. Škoda je vyčíslena minimálně na 130 tisíc korun.

Šestadvacetiletého podezřelého muže ve včerejších ranních hodinách (14.1.) policisté dopadli a následně obvinili z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Obviněný muž vydal velkou část odcizených věcí, které měl ve svém pokoji jednoho místního hotelu, kde pracuje jako kuchař. Vydané věci budou moci být navráceny majitelům. Šetřením bylo zjištěno, že muž "navštívil" kemp dvakrát za sebou, kdy poprvé si věci odnesl v povlečení na polštář a v druhém případě v cestovním kufru. Obě "zavazadla" našel v karavanech.

Z evidencí policisté zjistili, že obviněný muž má v rejstříku trestů již několik záznamů týkající se převážně majetkové trestné činnosti, kdy naposledy opustil brány věznice v srpnu 2019, kde si odpykával 20měsíční trest za krádež.Nyní, protože se krádeže dopustil v době nouzového stavu, mu hrozí až 8 let za mřížemi. Je stíhán na svobodě.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová z Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)