Svátek má: Valdemar

Sport

Velikost textu:

Na festivalu Cirk-UFF se bude dražit bunda s podpisy hokejistů

Na festivalu Cirk-UFF se bude dražit bunda s podpisy hokejistů

Při pátém  ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu CIRK-UFF, který proběhne  od 2. června do 7. června 2015 v Trutnově, se mají na co těšit nejenom příznivci tohoto umění, ale i sběratelé hokejových kuriozit. Víme proč.

Režisér programu CIRK-UFF Rostislav Novák představuje bundu, která se bude dražit
2.červen 2015 - 14:08


"Říkáte si, co má hokej společného s Cirk-UFFEM? Letos to jsou dobročinné účely," prozradil pro Prvnizpravy.cz  ředitel společenského centra v Trutnově UFFO, kde se festival koná,  Libor Kasík.

"V pátek 5. června 2015 během večerního programu v 22:30 hodin  vydražíme přímo před UFFEM dvě repliky kožené bundy, kterou nosili hokejoví mistři světa v roce 1947. Obě jsou navíc podepsané všemi hráči českého národního týmu z letošního mistrovství světa včetně Jaromíra Jágra," dodal Libor Kasík.

Jak jste k bundám přišli a komu budou určeny peníze z dražby?


"Repliky původní bundy totiž  vyrábí trutnovská společnost KARA, která je zároveň  generálním partnerem festivalu, nu a  tato společnost od roku 2010 rovněž  dodává tyto bundy českému národnímu týmu. Dražené bundy  jsou zcela jedinečné, protože jsou neprodejné. Nu a výtěžek z aukce získají děti trutnovských základních škol, které si ze sociálních důvodů nemohou dovolit pravidelnou platbu za obědy nebo účast na běžných školních výletech," dodal Kasík.

"Přijďte, vydražte si unikátní kousek a zároveň pomozte trutnovským dětem! " zve do Trutnova ředitel Kasík.

Co festival nového cirkusu CIRK-UFF od 2. do 7. června 2015 divákům předvede a lze na festivalu obdivovat  vedle umění i sportovní výkony akrobatů?


"Letos si budou moci diváci vychutnat lahůdky ze severu. Po velmi vydařené spolupráci se soubory ze skandinávských zemí z minulých let se UFFO rozhodlo pro letošní festival vytvořit speciální severskou edici. Do Trutnova se tak sjedou nejvýznamnější cirkusové soubory ze Švédska, Finska, Dánska a Norska.  Pátý  ročník však neopomene ani český nový cirkus. Uvidíme ta nejlepší vystoupení, která za poslední rok vznikla. Je pravda, že při akrobacii se dobře uplatňují sportovci, kteří se věnovali gymnastice. Tyto zkušenosti se při akrobacii skvěla uplatní," uzavřel Libor Kasík.


(ps, Prvnizpravy.cz, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: