Svátek má: Romana

Sport

Velikost textu:

Štajnoch a Dragoun budou i nadále hráči Mountfieldu Hradec Králové

Štajnoch a Dragoun budou i nadále hráči Mountfieldu Hradec Králové

Vedení Mountfieldu Hradec Králové si pojistilo služby dvojice hráčů A-týmu na příští, resp. přespříští extraligový ročník.

Mountfield HK
13.leden 2017 - 10:00

Na Martina Štajnocha, který přišel pod Bílou věž během léta, uplatnil hokejový klub opční právo – hradecký dres tak bude oblékat i v sezóně 2017/18. Michal Dragoun přišel původně na hostování do konce roku ze Slavie Praha, na východě Čech by však měl působit i následující dvě sezóny.

Slovenský bek se zkušenostmi z KHL zamířil do týmu Václava Sýkory v letním období, zabydlel se v kádru a předvádí stabilní a poctivé výkony. Důkazem budiž průběžné desáté místo v Radegast indexu mezi všemi extraligovými hráči.

„Martin patří k našim stabilním obráncům, je velmi dobře fyzicky připravený a v neposlední řadě i výborný kluk do kabiny. Proto jsme neváhali a využili našeho opčního práva pro příští extraligovou sezónu,“ seznamuje fanoušky generální manažer Aleš Kmoníček.


Michal Dragoun, který má na kontě přes čtyři stovky startů v nejvyšší soutěži, si plní zejména defenzivní povinnosti, ale zároveň dokáže bodovat. V hradeckém dresu nastoupil letos k 21 duelům s bilancí 4+6.

„Michal je velmi příjemným překvapením. Po příchodu ze Slavie si velmi rychle zajistil stabilní místo v sestavě. Navíc patří mezi nejlépe fyzicky vybavené hráče, je důrazný a nepříjemný v osobních soubojích. Na základě oboustranného zájmu jsme se velmi rychle dohodli na jeho dalším dvouletém působení v našem klubu,“ těší Kmoníčka.

Vedení klubu nadále nezahálí a snaží se na blížící se roky pojistit další hráče. „Postupně jednáme i s dalšími hráči, kterým končí smlouva. Rádi bychom udrželi stávající mužstvo co nejvíce pohromadě, avšak bude samozřejmě záležet na výkonech jednotlivých hráčů ve zbytku sezóny a především v play off,“ dodává generální manažer Mountfieldu HK.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jan Vavřina, šéfredaktor klubu Mountfield HK, a.s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:hk)