Svátek má: Matouš

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Italská policie zabránila vytvoření nové nacistické strany (VIDEO)

CNN: Italská policie zabránila vytvoření nové nacistické strany (VIDEO)

<< VIDEO >> Policie v Itálii našla střelné zbraně a propagandu oslavující nacistického vůdce Adolfa Hitlera a fašistického diktátora Benita Mussoliniho během série akcí po celé zemi, uvedla policie v prohlášení.

Část zabavených věcí
2. prosince 2019 - 07:20

V Itálii policisté zatkli 19 lidí podezřelých z vytvoření neonacistické skupiny. Podle korespondenta televizního kanálu CNN je toto šetření pouze jedním z příkladů růstu extrémních pravicových sentimentů v evropských zemích.To je pouze část věcí, které policie objevila v důsledku dvouletého vyšetřování činnosti pro nacistické skupiny v Itálii. Policie zabavila propagační předměty, včetně pistolí a pušek, jakož i svastiky, nacistickou vlajku, knihy a fotografie Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho.
 
Policie to také našla - nálepku se symbolem skupiny. Říkají si „Italská strana nacionalistických socialistů“.
 
Bylo zahájeno vyšetřování 19 osob zadržovaných v různých částech země. Podle policie skupina používala sociální sítě a chatovací místnosti k náboru nových členů.

Začátkem tohoto měsíce byla 89letá aktivistka Liliana Segre, která přežila holocaust, vybavena trvalou policejní stráží, protože každý den dostávala přibližně 200 antisemitských hrozeb a urážek. Jen minulý týden byla v Římě znetvořena ulice, která připomínala italsko-židovské učence a lékaře, kteří zemřeli v důsledku holocaustu.
 
Vytvoření nacistické nebo fašistické strany je v Itálii zločinem od roku 1952, ale vlastnictví nacistické historické propagandy není zločinem. Podle policie vyšetřování pokračuje.

(rp,prvnizpravy.cz,youtube,foto:arch.)