Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

Le Figaro: Namísto boje s migrací se EU zabývá ideologií hodnot!

Le Figaro: Namísto boje s migrací se EU zabývá ideologií hodnot!

Ochota dnes bojovat s masovou imigrací je klíčem k vítězství ve volbách politiky, a to nejen ve východní Evropě, ale také v západní části kontinentu, napsal Éric Zemmour, novinář Le Figaro.

Ilustrační foto
13. března 2018 - 04:20

To znamená, že skutečný rozkol v EU není mezi západní a východní části Evropské unie, ale mezi lidmi a politickou elitou v Bruselu, která nepřikládá význam reálným problémům Evropanů, ale nadále pokračuje ve vyzdvihování ideologie evropských hodnot.

Jak připomíná Éric Zemmour, bylo v roce 1992 mottem kampaně Billa Clintona bylo heslo „Ekonomika je idiot!“. Tato věta byla určena americkému prezidentovi George W. Bushovi staršímu, který považoval své vítězství za jisté, díky vojenskému úspěchu v Iráku. Dnes vládně podle autora přesvědčení, že výraz může být přeformulován a adresován evropským politikům: „Imigrace je idiot!"

„Pokaždé se přistěhovalectví jeví jako jedno z hlavních témat voleb: po Německu v Itálii, po brexitu  v Rakousku. Pokaždé se stane důvodem k vyloučení účastníků a zajistí vítězství těm, kteří jsou odhodláni s tím rozhodněji bojovat," poukázal novinář.
 
Evropská média nedávno tvrdila, že rozkol v Evropě probíhá na linii východ - západ„mezi archaickými společnostmi, které nemají dlouhou demokratickou tradici a naší starou, obdivuhodnou demokracií, multikulturní společností, oddělenou od svých křesťanských kořenů, a právním státem“.
 
To vše není nic jiného než mýtus, poukázal autor. Volby v západní Evropě ukázaly, že lidé na Západě souhlasí s vůdci na Východě. „Ti, kteří křičeli o rozdělení kontinentu, se mohou uklidnit," poznamenal Le Figaro. Tato jednomyslnost však probíhá za zády západních elit a navzdory „hodnotám", které jsou základem existence EU.

Polsko: Mechanismus EU pro přemístění uprchlíků je neproveditelný!

„Migrační příliv nebývalých proporcí není vedlejším efektem existence EU. To je kvintesence jeho ideologie," upozornil Zemmour. V jádru této ideologie, sledujíce vzpomínky na Hitlerovu éru, je přesvědčení, že národ sjednotila ne půda a lidé, ale „hodnoty“, „že hranice jsou stejně zbytečné překážky, které škodí obchodu, že lidé jsou zaměnitelní, jsou to jen výrobci a spotřebitelé bez minulosti, kořenů a identity". Tato ideologie také znamená, že státy nemají právo odmítnout cizince, kteří přišli do jejich zemí nebo zachovat sociální práva místních obyvatel a neasimilovat je (cizince) do  národní kultury.
 
Takže Brusel nejen ponechal Itálii osamocenou vůči vlně přistěhovalců, která se vyplavila na jejím pobřeží, ale také ji nařídil přijímat každého, kdo chtěl vstoupit do země a prakticky zakázal posílat je domů.
 
A nyní protest národů západní Evropy, které stály v srdci vytvoření Evropské unie, hrozí sjednocené Evropě více, než kdy jindy, je přesvědčen autor. „V Bruselu se nyní musí rozhodnout: bránit své slavné „hodnoty" nebo utrpět udery od národů. To je záležitost života a smrti," varuje komentátor Le Figaro.

 
„Pokaždé, když teorie je v rozporu s dobrem společnosti, je to teorie chybná, protože na straně veřejnosti stojí nejvyšší spravedlnost,“ připomíná Zemmour na závěr slova francouzského spisovatele Alphonse de Lamartine.

(kou, prvnizpravy.cz, lefigaro.fr, foto: arch.)