Svátek má: Marek

Zprávy

Velikost textu:

Německý politik: Jak Berlín postavil do latě ukrajinského velvyslance!

Německý politik: Jak Berlín postavil do latě ukrajinského velvyslance!

Neustálé stížnosti ukrajinského velvyslance Andreje Melnika kvůli návštěvě německé delegace na Krymu a Donbasu přinutily Berlín, aby diplomatovi ukázal jeho místo.

Andrej Melnik, ukrajinský velvyslanec v SRN
12. března 2018 - 10:15

Uvedl to předseda frakce levicové strany v oblasti Osnabrück a vedoucí projektu „Lidová diplomacie" v Německu Andreas Maurer ve videu zveřejněného na YouTube.

Německý politik, který dříve s delegací navštívil Krym, řekl, že Melnik se opakovaně obracel na německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela s podobnými nároky, a prezident Ukrajiny Petro Porošenko požádal německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby potrestali německé  poslance za tyto cesty. Podle Maurera se však ukrajinský prezident „jasně spletl zemi".

„Je to tak absurdní, že to může fungovat jen na Ukrajině, kde neexistuje žádné právo, kde je bezpráví, kde existují jakési „Pravé sektory ",“ zdůraznil Maurer.

Proč by měl Západ uznat připojení Krymu a zpřísnit sankce vůči Íránu

Politik uvedl, že před dvěma měsíci ukončila trpělivost německých orgánů, a Berlín Melnikovi vysvětlil, že Kyjev má právo na protest kvůli návštěvám Krymu, ale nemůže nařizovat německé vládě, co má dělat.

Podle Maurera byl velvyslanec vyzván, „aby konal svoji diplomatickou práci, ale aby se nevměšoval do vnitřních záležitostí Německa".

„Po tomto prohlášení ztichl," zdůraznil politik.


Poloostrov opakovaně navštěvovaly parlamentní delegace z Evropy. Například  v únoru přijela na Krym delegace německých poslanců, která zahrnovala zástupce strany „Alternativa pro Německo". Na Ukrajině byla proti poslancům zahájeno trestní řízení. Jsou obviněni z porušení řádu vstupu na „dočasně okupované území".

(kou, prvnizpravy.cz, youtube.com, foto: arch.)