Svátek má: Bohuslav

Zprávy

Velikost textu:

Rusko podrážděně: To Britové uvrhli Libyi do současného chaosu!

Rusko podrážděně: To Britové uvrhli Libyi do současného chaosu!

Velká Británie a její spojenci v NATO před sedmi lety uvrhli Libyi do dnešního chaosu zasahováním do občanské války v Libyi, řekl Konstantin Kosačev, vedoucí mezinárodního výboru Rady federace.

Konstantin Kosačev, šéf výboru Rady federace
10. října 2018 - 04:20

Britské zpravodajské agentury ohlásily předsedkyni vlády Therese Mayové, že Rusko „chce udělat z Líbye novou Sýrii" a využít své přítomnosti v zemi, aby ovlivňovalo Západ, napsaly britské noviny The Sun, které citovaly vysoce postavený zdroj v britské vládě. Vedoucí mezinárodního výboru britského parlamentu Tom Tagendhat nazval tyto zprávy „nesmírně znepokojivými" a požadoval, aby britské vedení reagovalo na tuto hrozbu.


„Pokud pomineme obludnost samotné myšlenky připsané naší zemi (že Rusko bude odtud posílat nelegální přistěhovalce do Evropy v ještě masovějším měřítku), poznamenávám pouze, že Libyi do současného chaosu (včetně výsledné tragédie masové migrace do Evropy ) před sedmi lety uvrhli Britové se spojenci v NATO. Cynicky oklamali naši zemi, která tehdy nevznesla námitky v Radě bezpečnosti OSN proti bezletovém režimu nad Libyí v zájmu ochrany civilistů," napsal Kosačev na své stránce na Facebooku.

Podle politika právě Rusko nedovolilo Británii a spojencům NATO, aby Sýrii přeměnili na „novou Libyi".

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, thesun.co.uk, foto: arch.)