Svátek má: Magdaléna

Zprávy

Velikost textu:

Rusko varovalo USA tvrdou reakcí na ostřelování ruských a vládních sil!

Rusko varovalo USA tvrdou reakcí na ostřelování ruských a vládních sil!

Ruské ministerstvo obrany informovalo Spojené státy, že tvrdě zabrání pokusům o útoky na ruské speciálních síly a syrskou armádu za strany syrských opozičních bojovníků.

Igor Konašenkov, zástupce ruského MO
21. září 2017 - 14:06

Uvedl mluvčí ministerstva obrany generál Igor Konašenkov, sdělila agentura TASS.

Podle Konašenkova nyní syrské síly v oblasti Deir az-Zour plní bojové mise ke zničení bojovníků teroristické skupiny „Islámského státu“ spolu s ruskými jednotkami speciálních operací.

„Proto bylo zvláštním komunikačním kanálem velitelství amerických ozbrojených sil v Al-Udeidu (Katar) v tvrdé podobě upozorněno, že pokusy o útoky z oblastí, kde jsou ozbrojenci SDS (Syrské demokratické síly) budou okamžitě zastaveny. Palebná místa v těchto oblastech budou okamžitě potlačena všemi dostupnými ničivými prostředky," zdůraznil Konašenkov.

Rovněž uvedl, že syrské vládní síly byly dvakrát napadeny z oblastí, kde jsou rozmístěni militanti SDS a americké speciální jednotky. Podle něj šlo o palbu z minometů a raketového dělostřelectva.


CNN s odkazem na své zdroje uvedla 19. září, že se vojáci amerických zvláštních operací sil nacházeli bezprostřední blízkosti ruských leteckých úderů v okolí Deir az Zour v Sýrii 16. září. Ruské ministerstvo obrany reagovalo prohlášením, že Američanům byly sděleny hranice ruských leteckých útoků, a v dané oblasti tudíž neměla syrská opozice vůbec co pohledávat.

(kou, prvnizpravy.cz, lenta.ru, foto: arch.)