Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Ruští prankeři prý získali „skalp“ senátora McCaina!

Ruští prankeři prý získali „skalp“ senátora McCaina!

Ruští prankeři-žertéři Vladimir Kuznecov (Vova) a Alexej Stoljarov (Lexus) jsou známi tím, že telefonují politickým vůdcům a představují se jako političtí vůdci jiné země. Nyní pozornost obrátili na amerického senátora Johna McCaina.

John McCain, republikánský rusofobní senátor
17.únor 2017 - 20:00

V telefonním rozhovoru ho „varovali" před nebezpečím vniknutím do jeho osobního serveru a před  přípravou „kompromitujících materiálů", že byl rekrutován ruských stajnými službami během své vojenské služby ve Vietnamu, uvedl ruský portál Life.ru.

V článku se uvádí, že v rozhovoru s prankery McCain ujistil, že se obává ruských hackerů Abyrvalga a Slavika, kteří se dostali do prosincového sankčního seznamu Baracka Obamy v souvislosti s údajnými ruskými kybernetickými útoky. Prankeři jménem předsedy vlády Ukrajiny Vladimira Grojsmana „informovali" McCaina, že ruští hackeři „mají zakázku rozlousknout soukromý server amerického senátora, a že navíc ruské úřady údajně nasměrovaly na McCaina také Lexuse a Vovu".

„Jsem velmi vděčný za tuto informaci. Budu samozřejmě pozorně sledovat obsah svých rozhovorů v souvislosti s otázkami vnitrostátní bezpečnosti. Děkuji vám, pane, těším se na setkání s Vámi. My vyhrajeme tuto bitvu,“ cituje Life senátora McCaina, který netušil, že mluví se samotnými prankery.

Rovněž se od Lexuse a Vovy dozvěděl, že Rusko na něj připravuje „kompromitující materiály": že McCain sám pracuje pro ruské tajné služby a byl jimi rekrutován ve Vietnamu.

„Počkám si na to. Děkuji vám, pane premiére, budu čekat na zveřejnění, jak můj mozek promývali naši severovietnamští kamarádi. Chacha. Děkuji vám, pane premiére. Ve skutečnosti mám velký zájem dozvědět se o tom ( podrobnosti). Možná, že váš velvyslanec bude mit o tom více podrobností?" uvádí Life slova McCaina.

Trump: Lidé jako McCain utopili USA v konfliktech po celém světě!

V rozhovoru s Vovanem a Lexusem americký senátor také připustil, že dělá vše pro uložení protiruských sankcí. Nicméně, podle Life, McCain poznamenal, že po nástupu Donalda Trumpa na funkci amerického prezidenta nastoupily v Senátu USA těžké časy.

„Jsem potěšen, že se po rozhovoru s Putinem nebyly komentáře k sankcím. Přesto, příteli, nemohu předvídat," cituje Life slova amerického politika adresované „Grojsmanovi".

McCain předpokládá, že nový americký ministr zahraničí Rex Tillerson, „přestože byl jednu dobu Putinův přítel, musí být velmi opatrný, kvůli procesu schvalování" na své místo. „Myslím, že bude velmi opatrný. Také vím, že generál Mattis (šéf Pentagonu.) je pro sankce, a je velmi vlivný, jak víte," uvedl článek slova senátora.

(kou, prvnizpravy.cz, life.ru, foto: arch.)