Svátek má: Ondřej

Zprávy

Velikost textu:

Srbský prezident varuje před eskalací, jaká nebyla od roku 1945

Srbský prezident varuje před eskalací, jaká nebyla od roku 1945

Světu hrozí vojenský konflikt, „jaký jsme tu neměli od druhé světové války“, varoval srbský prezident Alexander Vučič na Valném shromáždění OSN v New Yorku.

Aleksandar Vučić, srbský prezident
22. září 2022 - 02:20

Vedení Ruské federace dnešními projevy ruského prezidenta Vladimira Putina a ministra obrany Sergeje Šojgu reaguje na faktické západní vyhlášení války Ukrajině a zároveň přiznává, že cíle tzv. -zvané "zvláštní operace" v jižní sousední zemi ve skutečnosti selhaly. Částečnou mobilizací, o které bylo rozhodnuto,  nadcházející anexi rozsáhlých oblastí na východě a jihu Ukrajiny a jejich začleněním do Ruské federace vytvoří Moskva podmínky pro válku proti zbytku Ukrajiny, která bude vedena všemi vojenskými prostředky.

To Ukrajina nemůže takovou válku proti jaderné velmoci Rusku vyhrát, ale může ji jen za velkou cenu prohrát. Jediné, co by tomu mohlo zabránit, by byla přímá intervence NATO se všemi důsledky, které by to mělo pro Evropu a tím především pro Německo. Podle ruské vojenské doktríny se ruské území už nikdy nesmí stát bojovou zónou. K tomu lze použít i jaderné zbraně. Pokud se překreslí hranice Ruska, pak musí mít Kyjev i Západ jasno v tom, jak reagovat na útoky na tyto hranice.

Srbský prezident Alexander Vučič v úterý na Valném shromáždění OSN v New Yorku varoval před globální jadernou válkou. „Chápu to tak, že se posouváme z fáze speciální vojenské operace do velkého vojenského konfliktu a je otázkou, kde jsou hranice a zda za nějakou dobu – možná za měsíc nebo dva – budeme ve velkém vojenském konfliktu. chceme vstoupit způsobem, který jsme neměli od druhé světové války,“ říká Vučic.V důsledku obnovené eskalace ukrajinského konfliktu se přinejmenším svět na severní polokouli dostává do nejnebezpečnější situace od kubánské raketové krize přesně před 60 lety. Nemělo by být pochyb o tom, že potenciálním bojištěm velké vojenské konfrontace by byla Evropa. Kromě Ukrajiny a samotného Ruska jsou nejvíce ohroženy pobaltské státy a Polsko jako nejagresivnější nepřátelé Ruska, stejně jako ruský nepřítel z druhé světové války Německo, hlavní síla EU a nejdůležitější základna USA.


V Německui by si nikdo neměl dělat iluze o hněvu a zklamání ruského vedení nad Německem, jehož ministryně zahraničí ze strany Zelených Baerbocková, aniž by ji vyzval kancléř SPD Scholz, řekla  „jsme ve válce“. Je vážnou chybou Scholze, že tak rychle popírá legitimitu budoucích referend na územích okupovaných Ruskem. Protože tato legitimita není o nic pochybnější než masivní západní vojenská podpora Ukrajiny, která již několik let probíhá s cílem učinit Kyjev závislým a oslabit Rusko.

Německo nemůže a nesmí mít žádný zájem na nesmírně nebezpečné nové eskalaci. Všichni Němci, kteří se nechtějí nechat zatáhnout do války s možností zničit německá města nebo dokonce celou zemi, musí nyní promluvit. To nemá nic společného s „putinismem" nebo zbabělostí, ale s hořkými lekcemi německé historie a vůlí německého lidu a německého národa přežít!

(rp,prvnizpravy.cz,pi-news,foto:arch.)
Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%