Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

Starosta Kyjeva se „chlubil“ nárůstem úmrtnosti v nemocnicích!

Starosta Kyjeva se „chlubil“ nárůstem úmrtnosti v nemocnicích!

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko opět vyvolal přinejmenším „rozpaky", kdy hovořil o míře úmrtnosti na jednotce intenzivní péči v nemocnicích, napsal ukrajinský list „Korrespondent".

Vitalij Kličko, starosta Kyjeva
24. února 2019 - 11:04

Jak se v novinách uvádí, starosta Kyjev se chlubil, že pokud dříve každý šestý pacient zemřel v tomto oddělení, nyní je to každý druhý.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko se zostudil na televizním kanálu NewsOne, když mluvil o úmrtnosti v intenzivní péči, přičemž videozáznam s jeho projevem zveřejnila novinářka Tatjana Vysockaja, uvedl „Korrespondent".

„Když dříve každý šestý člověk zemřel na jednotce intenzivní péče, nyní je to každý druhý. To je velmi důležité. Zvyšujeme úroveň, zachraňujeme životy," řekl Kličko.

„Člověk opakuje paměťové fráze, aniž by pronikl do podstaty. Proto si neuvědomuje, kdy něco deformuje a vypráví nesmysly. Takže se máme smát nebo plakat?" komentovala prohlášení Kyjevského starosty Vysockaja.

Už dříve Kličko vyvolal rozpaky na lednovém ekonomickém fóru v Davosu, kdy se zamotal do slov. Při diskusi o vývoji digitální techniky se starostovi po těžkém zápasu podařilo vyslovit anglické slovo „digitalizace" („digitalizaliton“ ) až po několika pokusech. Kromě toho na jednom ze zasedání Kličko zase prohlásil, že se dříve „Kyjevané probouzeli bez povolení".

Ale není v tom sám.

Na ukrajinských sítích se s chutí komentuje video, kdy Petro Porošenko z tribuny ve městě Žolkva promluvil k voličům, že jako prezident a vrchní velitel musí zachránit Ukrajinu a její obranu, „aby odrazil ukrajinského agresora".

„Dnes jako prezident Ukrajiny, jako nejvyšší vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny, musím zachránit Ukrajinu a obranu Ukrajiny, abych odrazil ukrajinského agresora," řekl a následně doplnil „...ruského agresora“.

(kou, prvnizpravy.cz, korrespondent.net, foto: facebook)