Svátek má: Tereza

Zprávy

Velikost textu:

Sun: Krysy v kuchyni - britská královna je zděšena hlodavci v paláci!

Sun: Krysy v kuchyni - britská královna je zděšena hlodavci v paláci!

Hlavní sídlo anglické královny - Buckinghamského paláce - zažívá invazi hlodavců, kterých je v hlavním městě Velké Británie neobvykle mnoho, uvedl The Sun.

Britská královna Alžběta II.
25. června 2019 - 11:04

Zaměstnanci paláce hlásili poplach poté, co uviděli krysu v kuchyni a sama královna byla údajně „vyděšena“ tím, co se děje.

Buckinghamský palác přivolal službu na hubení hlodavců, aby zastavil invazi myší a krys, napsal The Sun. Královna je údajně „zděšena" takovým sousedstvím.

Zaměstnanci paláce se rozhodli požádat o pomoc odborníky-deratizátory poté, co si všimli, že krysa šmejdila v kuchyni.
 
„V hlavním městě je to jen problém s myšmi a potkany, zejména ve starých budovách,“ sdělil anonymní zdroj své pozorování novinám. „Zaměstnanci, zejména v nižších patrech, si zvykli na malé hnědé myši, které běží podél chodeb.“ Podle něj „s tím nelze udělat téměř nic“, ale služba na hubení škůdců „určitě přijde, aby položila jed a studovala problém.“

Podle tétož zdroje zaměstnanci paláce, zejména ti, kteří pracují v kuchyni, byli informováni o základních pravidlech, jak zabránit šíření hlodavců: „Samozřejmě, že hygiena a takové jednoduché věci, jako jsou zavírání skříně špajzů a zametání kousků potravin, jsou prioritou“.
     
Jak noviny připomněly, v loňském roce vešlo ve známost, že Spojenému království hrozí invaze superzmutovaných krys. Mluvčí Britské asociace pro kontrolu škůdců přiznal, že hlodavci s dlouhým ocasem se stávají neobvykle odolnými vůči jedu, který je  proti nim obvykle používán.

(kou, prvnizpravy.cz, thesun.co.uk, foto: youtube)