Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Trump médiím: Co vlastně chcete? Jaderný holocaust s Ruskem?

Trump médiím: Co vlastně chcete? Jaderný holocaust s Ruskem?

Prezident USA Donald Trump na tiskové konferenci opět zkritizoval média za „fejkové zprávy", a zdůraznil, že „falešné zprávy zkomplikují možnost uzavřít dohodu s Ruskem".

Donald Trump, prezident USA
18.únor 2017 - 20:01

Podle Trumpa jdou „fejkové zprávy" v televizi "jedna za druhou". Trump zejména označil za „nesmyslné", „falešné", „podvodné" a "umělé" zprávy o údajných vazbách jeho volebního ústředí s Ruskem. Trump řekl, že autoři úniku telefonních hovorů jeho pomocníků či prezidenta, když mluví se zahraničními vůdci, „by se měli stydět" společně s tiskem.

Také řekl, že se považuje za dobrého vyjednavače a chce naladit vztahy s Ruskem. Kromě toho neví, jestli s tím budou oba státy souhlasit. „Možná, že Putin sedí u stolu a říká si: „Vidím, co se děje ve Spojených státech, pozorně sleduji situaci a chápu, že dohodnout se s prezidentem Trumpem bude nemožné kvůli politickému tlaku, který vyvolávájí tyto fejky. Hanba!" řekl novinářům vůdce USA.

McCain radí Trumpovi: Nemůžete se přátelit s „tyranem“ Putinem!

Trump prohlásil, že kdyby začal velmi tvrdou politiku ve vztahu k Rusku místo snahy se dohodnout, získal by na krátkou dobu podporu, ale pak by ho politická elita, společnost a novináři sami odsoudili.

Zároveň obvinil Hillary Clintonovou, která začala „reset" vztahů s Ruskem a „dala mu 20% uranu země". Takový „reset" Trump označil za „hloupý plastový klíč".

„Já nic neudělal pro Rusko. Ale pokud se můžeme dostat dál, je to pozitivní věc Máme velmi talentovaného člověka (ministra zahraničí) Rexe Tillersona, který s nimi bude jednat," uvedl.

Lídr amerického státu také poznamenal, že by bylo jednodušší přijmout tvrdší linii vůči Moskvě. "Čím bych byl tvrdší vůči Rusku, tím lépe. Ale víte co? Já chci udělat správnou věc pro Američany a abych byl upřímný, na druhém místě chci udělat správnou věc pro celý svět," zdůraznil americký prezident.

Trump novináře upozornil, že Rusko a USA jsou dvě silné jaderné mocnosti a varovně dodal, že „nukleární holocaust" se nedá s ničím srovnat.

(kou, prvnizpravy.cz, whitehouse.gov, foto: arch.)