Svátek má: Vendelín

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinská armáda provedla vojenské cvičení podél ruských hranic

Ukrajinská armáda provedla vojenské cvičení podél ruských hranic

Ukrajinské ozbrojené síly provedly cvičení, jejichž cílem bylo odrazit letecké údery na hranici s Krymem, informovalo ukrajinské ministerstvo obrany na Facebooku.

Ilustrační foto
22. července 2021 - 10:10

„V rámci taktického výcviku jednotek protivzdušné obrany <...> proběhl výcvik bojových posádek protiletadlových raketových systémů BUK, aby odrazily letecký úder simulovaného nepřítele," uvádí se ve vydání.

Na facebookové stránce Operation Forces Force jsou zveřejněna videa a příspěvky pro občany ke sledování .


Velení raketového systému protivzdušné obrany provedlo pochod několika kilometrů, nasadilo systémy BUK do nepřipravených pozic, vypracovalo vyhledávání, identifikaci, zajetí a sledování vzdušných cílů a poté provedlo podmíněné starty, uvádí se ve zprávě.

Ukrajinská armáda často provádí cvičení na hranicích s Krymem. Od 28. června do 10. července se tedy zúčastnilo společných manévrů s NATO v Sea Breeze 2021 v Černém moři, kterých se zúčastnilo 5 000 vojáků, 40 letadel a více než 30 lodí.

Ukrajina neustále hrozí návratem Krymu. Bývalý prezident Petro Porošenko, promlouvající k ukrajinským muslimům při příležitosti svátku Eid al-Adha, slíbil, že poloostrov vrátí pod kontrolu Kyjeva do jednoho roku.

Moskva opakovaně prohlásila, že Krymčané v plném souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN hlasovali pro znovusjednocení s Ruskem. Jak zdůraznil Vladimir Putin, otázka Krymu je „uzavřena“.

Operace společných sil se chlubila tím, že jednotky ukrajinských ozbrojených sil jsou neustále zapojeny do cvičení a výcviku proti nepřátelským sabotážním skupinám.

Během výcviku protisabotážní zálohy splnily úkoly spojené s průzkumem a kontrolou budoucí trasy konvoje, neutralizací výbušných zařízení, detekcí a ničením nepřátelských přepadů, překonávání vodních překážek a akcí podél břehů řek a jezer.

Tato cvičení se konají pravidelně v souladu s plánem bojového výcviku a jsou zaměřena na zajištění soudržnosti jednotek, udržení bojových dovedností a polní výcvik vojáků na vysoké úrovni.

Akce, která se konala pod přímým vedením velitele útočných vojsk ozbrojených sil Ukrajiny, generálporučíka Evžena Mojsjuka, se zúčastnili velitelé brigád a praporů.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,fb,foto:arch.)