Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský blogger zveřejnil plán Porošenka na „vyčištění" Donbasu!

Ukrajinský blogger zveřejnil plán Porošenka na „vyčištění" Donbasu!

Petro Porošenko plánuje „vyčistit" Donbas po zavedení mírových jednotek, uvedl ukrajinský blogger Martin Brest po setkání s prezidentem.

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
13. března 2018 - 11:05

„Plán je takový. Nejdřívě přijdou mírové síly a obsadí hranice v plné délce, a pak přijde ukrajinská armáda čistit Donbas, a ve velkém stylu. Beze zbraně - život, se zbraněmi – smrt,“ napsal blogger na své stránky na Facebooku.

Podle udělit amnestii těm, kteří bojují na straně samovyhlášených Luhlanské a Doněcké lidové repuliky se „nikdo nechystá".

Když se obyvatelé Krymy a Donbasu budou kát dostanou menší tresty!

Blogger o tom informoval poté, co prezident Petro Porošenko vedl jednání s 18 známými ukrajinskými bloggery.


Kyjev chce umístění mírových jednotek OSN v Donbasu. Předtím ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že podporuje myšlenku vyslání mírového kontingentu, ale může se jednat pouze o funkci zajištění bezpečnosti personálu OBSE, a zejména na linii střetu. Ukrajinská strana se domnívá, že mise OSN by měla mít širší mandát a měla by se nacházet v celém regionu Donbasu až k hranicím s Ruskem. Ovšem s přihlédnutím k "Porošenkově plánu" se může jednat o jakousi ukrajinskou variantu "nordické lsti". Potom ale u Rusů může vzniknout dojem, že do této pasti jsou zapojeny i Evropská unie a Spojené státy, které podporují ukrajinský návrh.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)