Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Až prodáme půdu cizincům, tak budeme v NATO!

Ukrajinský poslanec: Až prodáme půdu cizincům, tak budeme v NATO!

<< VIDEO >> Poslanec Nejvyšší rady Michail Dobkin na ukrajinské TV  NewsOne posoudil důsledky otevření trhu s půdou v zemi a řekl, že Ukrajina bude přijata do NATO „šest měsíců po prodeji půdy cizincům“.

Michail Dobkin, poslanec Nejvyšší rady
5. prosince 2019 - 08:20

Dobkin vyjádřil názor, že zákon o trhu s pozemky by měl chránit práva Ukrajinců, a nikoli práv cizinců, kteří, jak je přesvědčen, „vše nakoupí“.

„Přesně o šest měsíců později, protože ukrajinská země bude oficiálně prodána cizincům ... Ukrajina bude přijata do NATO. Nebudeme muset ani podávat žádné žádosti. Někdo zde bude muset přece tento majetek chránit,“ řekl Dobkin.

Dříve poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič uvedl, že návrh zákona o prodeji zemědělské půdy na Ukrajině je „jedním z nejrozsáhlejších podvodů“  za poslední století.

Dne 13. listopadu ukrajinský parlament schválil návrh zákona o otevření trhu se zemědělskou půdou.„EU podporuje vládní plány na otevření trhu s pozemky na Ukrajině, to může odhalit obrovský potenciál ukrajinské ekonomiky. Reforma by měla být založena na zásadách právního státu a zásadách udržitelnosti, transparentnosti a spravedlnosti, “ bylo uvedeno v prohlášení EU.

V listopadu Světová banka vyjádřila podporu pozemkové reformě na Ukrajině, v jejímž rámci otevře země trh se zemědělskou půdou

(rp,prvnizpravy.cz,youtube,foto:arch.)