Svátek má: Vendelín

Zprávy

Velikost textu:

Unesený soudce Čaus může dostat do vězení Porošenka i Zelenského

Unesený soudce Čaus může dostat do vězení Porošenka i Zelenského

<< VIDEO >> Ukrajinou otřásá politický skandál s bývalým soudcem Nikolajem Čausem, který byl na jaře unesen v Kišiněvě a minulý týden byl nečekaně nalezen ve vesnici v regionu Vinnycja .

Olesya Medvedeva , komentátorka webu Strana.ua
3. srpna 2021 - 09:01

Ve svém pravidelném videoblogu „Jasno“ na ukrajinském webu Strana.ua se zamýšlí Olesja Medvěděvová nad tím, co znamená náhlé objevení soudce, povyk kolem něj, a také předpovídá, co s ním bude dál.

Než se Čaus vůbec dostal zpět do Kyjeva, rozhořel se kolem něj boj mezi Bezpečnostní službou Ukrajiny a Národním protikorupčním úřadem. NABU dokonce uspořádalo pronásledování transportu SBU přepravujícího Čause do hlavního města - zcela v duchu akčních filmů.

Čaus je pronásledován, protože může svědčit proti Petru Porošenkovi za to, že nařídil v roce 2016 jeho nelegální přesun z Ukrajiny do Moldavska, aby nemohl svědčit, stejně jako proti Vladimiru Zelenském za to, že byl soudce Čaus unesen v Kišiněvě a několik měsíců držen v zajetí. Ostatně už teď je jasné, že to udělaly speciální služby, které jsou pod kontrolou prezidenta.


(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)