Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

Úpadek USA nebo přezírání Evropy? McDonalds jako konzulární úřad!

Úpadek USA nebo přezírání Evropy? McDonalds jako konzulární úřad!

Od 15. května nabízí všech 195 obchodů McDonalds v Rakousku konzulární služby americkým turistům, kteří potřebují pomoc.

Nové konzulární úřady
16. května 2019 - 03:20

Velvyslanec USA ve Vídni, Trevor D. Traina, podepsal dohodu s rakouskou šéfkou McDonald's Isabelle Kusterovou. Pokud americký turista ztratí svůj pas nebo je jinak v nouzi, může jít do nejbližšího obchodu s hamburgery McDonald's a oznámit svůj problém uniformovanému personálu, zástupcům americké restaurace.

Toto uspořádání vyhovuje stravovacím zvyklostem Donalda Trumpa, který miluje jídlo McDonalds, hamburgery a hranolky s Coca Colou.

Pokud je kuchyň v Bílém domě studená, když kuchaři nejsou placeni kvůli nedostatku peněz, tak Trump objednává spoustu nezdravého jídla pro své hosty a platí ze své kapsy: Je proto také významným akcionářem společnosti McDonalds a při každé příležitosti dělá skrytou reklamu.Představte si to v praxi. Turista z Ameriky ztratí pas nebo peníze a propadá panice, protože je v cizí zemi stresovaný a bezmocný, a neví, jak se dostat na americké velvyslanectví.

Jeho záchrana je blízko: Žluté M, kde předešlého dne spořádal hamburger s hranolky, místo aby si pochutnával na místní špičce gastronomie, řízku. Američan stojí u pokladny a požádá o pomoc místo objednání menu Big Mäc.

"Jsem Američan, prosím, pomoz mi!"

"Vysoce kvalifikovaný" personál McDonald's, který mluví perfektně anglicky nebo americky, okamžitě chápe, co chce, a zavolá zpět do kuchyně: "Jo, hoď sem tu zbytečnou věc pro Amika!“

Nebo je tam další fronta Američanů u pultu McDonalds, kteří potřebují služby velvyslanectví? Obsluha říká: „Postavte se do fronty, jestli jste hloupý Američan a potřebujete pomoc."

Je to již znamení úpadku Spojených států, kdy Trumpův režim musí zapojit Hambugera-Flippera ze žlutého M jako dočasného asistenta konzulárních služeb, protože američtí občané jsou příliš bezmocní?

PS: Německý diskontní obchod ALDI má přes 1 600 prodejen v USA a zaměstnává tam 25 000 lidí. Ministerstvo zahraničí by pak mohl uzavřít obdobnou smlouvu s ALDI USA, pro německé turisty, kteří ztratí své věci a potřebují pomoc. Mluví tam určitě (ne) německy.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)