Svátek má: Laura

Zprávy

Velikost textu:

V Kyjevě vyzvali k pozastavení normanského procesu!

V Kyjevě vyzvali k pozastavení normanského procesu!

Kyjev měl pozastavit účast v minském procesu po smrti čtyř vojáků poblíž Pavlopolu. Podle ukrajinské verze zahynuli po útoku sil DLR, opolčenci zase tvrdí, že šlo o manipulaci vojáků s minami.

Ilustrační foto
9. srpna 2019 - 11:06

Podle „Observeru“ to uvedl zástupce Ukrajiny v politické podskupině tripartitní kontaktní skupiny pro Donbas Roman Bessmertnyj.

„Bylo nutné jasně uvést: dokud se nesejde shromáždění normanské čtyřky Ukrajina ukončujeme svoji účast v minském procesu,“ řekl Bessmertnyj.

Vyzval rovněž k uzavření všech kontrolních stanovišť vstupu a výstupu, zastavení průchodu lidí skrz ně a přepravy jakéhokoli zboží.

Zástupce Kyjeva uvedl, že v Donbasu je třeba jednat přísněji. Po incidentu v blízkosti Pavlopolu se musely ukrajinské ozbrojené síly okamžitě vrátit k úderům „proti cíleným objektům“, řekl.


"Musíme použít celou škálu opatření - vojenských, vojenských, ekonomických, sociálních, humanitárních. Jakékoli nástroje, které potřebujeme použít k zastavení nepřítele před tímto druhem porušování dohod," řekl.

Podle představitele Kyjeva ukrajinská strana oznámí své oficiální stanovisko 21. srpna během dalšího kola rozhovorů v Minsku.

Začátkem srpna zemřeli čtyři ukrajinští vojáci. Ozbrojené síly uvedly, že byli ostřelováni samozvanou DLR, domobrana ale trvala na tom, že příčinou smrti byla vykládka protipěchotních  min.

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: arch.)