Svátek má: Veronika

Politika

Velikost textu:

Známe jména 33 zastupitelů Prahy 6, kteří zrušili pomník maršála Koněva

Známe jména 33 zastupitelů Prahy 6, kteří zrušili pomník maršála Koněva

Na začátku skandálního odstranění pomníku se sochou maršála Koněva z prostranství Prahy 6 bylo hlasování zastupitelů Prahy 6, které se konalo jen 8 měsíců před 75. výročím osvobození Československa. Pro tento politovánihodný čin hlasovalo 33 zastupitelů. Znáte je?

Mapy.cz doplnily mapu metropole o název Bývalý Pomník maršála Koněva
7. dubna 2020 - 08:15


Nejděsivější na tom seznamu zvolených "šestkařů" je, že pro zmizení pomníku maršála Koněva o souřadnicích (50.1059939N, 14.3952903E) z obvodu Prahy 6 hlasovali nejenom zastupitelé zvolení za strany, které nijak neskrývají družbu se sudetoněmeckými spolky (TOP 09, KDU-ČSL, Zelení, STAN), ale rovněž regionální politikové z ODS, Piráti a co je hodně překvapující i z hnutí ANO 2011.

Šest zastupitelů se zdrželo hlasování, pět jich nehlasovalo a jen Barbora Hrůzová (Piráti) se na to z pohledu mezinárodních vztahů hrůzného hlasování nemohla dívat a byla jako jediná proti všem.

 
 

Podle zápisu z katastru nemovitostí je dokonce hodně sporné, zda o odstranění sochy maršála Koněva mohlo vůbec zastupitelstvo Prahy 6 hlasovat a v době stavu nouze radní pražské šestky pak konat.(ps, Prvnizpravy.cz, Zápis ze zasedání zastupitelstva Prahy 6, foto: snímek Mapy.cz)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%