Svátek má: Jitka

Komentáře

Až naše holé zadky v nás probudí touhu po svobodě.

Nevěřím, že hlavním důvodem společenských změn v naší zemi byla touha po svobodě – což se obecně hlásá.

Na míru nesvobody v osmdesátých létech jsme si většinou zvykli, a i když se svoboda stala nejčastějším slovem na plakátech, myslím, že nejsilnějším motorem k tomu, že jsme se, snad jako poslední, připojili k bourání socialismu, byla pro většinu touha mít se lépe. Kdybychom před cca 30 léty nejvíc toužili po svobodě, tak bychom si ji dnes nenechali tak snadno brát! Tenkrát vládnoucí strana nemajíc podporu ani mezi svými členy soustředila své úsilí na to, aby nedošlo k účtování a zúčtování. To se povedlo. Masa máslem pomazaných hlav byla příliš početná. Toto, a skutečnost, že startovní čára ke kapitalismu byla pro její příslušníky ovládající ekonomiku naší země zcela jinde, než pro plebejce, umožnilo téměř bezkonfliktní zrození „nových kapitalistů“. Možná, že u některých z nich byla na počátku i nějaká sociální citlivost, ale ta se během boje o mamon většinou vytratila.Zrušení překážek pro soukromé podnikání pak vytvořilo stav podobný „zlaté horečce“. Těmto hospodářským proměnám však scházel duchovní rámec. Budovatelské nadšení s vizí lepšího, marxisticky myslícího člověka a spravedlivého světa zničila realita. Nová obecná hesla o svobodě, pravdě a lásce byla příliš široká. Návrat od internacionalismu k národním tradicím a křesťanskému odkazu nikdo moc nehledal, naopak duchovní náplní se má stát znovu multikulturní duchovní guláš, přitom není jasné, co vlastně zbylo z evropských kulturních a duchovních hodnot. Není divu, že se Evropou v této duchovní bezradnosti úspěšně šíří islám. Já nevidím nikde dostatek státnické vůle, která by chtěla a dokázala tomuto procesu čelit. Všude jen odevzdanost až podpora. Evropa odložila kříž, ale nic jiného nepozvedla. Evropané řeší desítky pohlaví, otrokářství a rasismus pra-pra-předků a znovu sní o tom, že poručí větru, dešti, Číňanům, Rusům, a že za sebou seřadí celý svět k pochodu za naší představou štěstí. A takové cíle přece stojí za trochu svobody!!!

Bojím se, že chování naší ani evropské vlády, zavádění cenzury, a omezování ani likvidace našich svobod nás proti jejich počínání ze židlí nezvedne. Až pád do chudoby. Až s holými zadky začneme znovu bojovat o své svobody!
    
Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%