Svátek má: Ondřej

Komentáře

Jan Campbell

analytik, publicista

Co Čech, to persona non grata

Příspěvek zrcadlí většinu přímých reakcí čtenářů a jejich přání ve spojení s posledními příspěvky autora, který se rozhodl jim vyhovět vědom si současně, že vstupuje na tenký led...

... a okraj vnitropolitického pole a diskuze týkající se stížností, požadavků a kompenzací umělců, hoteliérů, vlekařů a dalších včetně hospodských. Pro posledně jmenované mají v sousední SRN hru se slovy: Wer nichts wird, wird Wirt  (und wer das nich schafft wird Betriebswirt). Česky něco jako – kdo se nic pořádného nenaučil, stane se hospodským, (a kdo ani to nezvládne, stane se obchodním ekonomem).

Všeobecně platí, že si nespokojení zvolili svoji volbou hospodářský systém, profesi, zaměstnání nebo hobby, to vše v dobré naději, ale z neznalosti, dobrovolně, bez nátlaku a bez slibu státu pomoci jim v nouzi. Nouze postihla samotný stát, politicko – hospodářský systém a jeho podstatu: pseudodemokracii založenou na pýše a pokrytectví, kapitalismus založený na spekulaci a dluhu a kult konzumu a zábavy, založený na popření významu a transformaci kultu práce tvořícího potřebné hodnoty pro život a přežití v nouzi.

Není pochyb, že se vláda jako celek a jednotliví ministři odděleně chovají oportunisticky a ne v souladu s tradičním pojetím morálky a profesní etiky. Tyto kategorie, které nevylučují ze života kapitalismus, jeho chamtivost a egoismus, současně však požadují ochotu a schopnost ztratit vše, když se nebude z jakýchkoliv důvodů dařit. To je první, co novodobí a nespokojení podnikatelé s chováním vlády nechtějí vzít na vědomí a k srdci.

Vláda se málokde zabývá kompenzacemi, vše je obyčejně v režii Ministerstva financí. To bohužel nedovedlo zjednodušeně a jasně formulovat podmínky v žádostech o podporu. Vydalo podrobné směrnice obsahující 20-30 stran s formulacemi v úředním jazyce. Nesdělilo jasně, kdo, kdy a jak bude prověřovat pravdivost informace, jaké tresty ve smyslu trestního zákona bez možnosti odvolání nebo dovolání budou vyneseny a nekompromisně realizovány.

Analog platí i pro prosazování nouzového či výjimečného vztahu. To, co denně vidím během omezeného pobytu a pohybu v městě a MHD dovoluje očekávat dosažení statusu, který označuje název příspěvku: persona non grata. A to nehledě na očkování. Proč? Očkování s pravděpodobností hraničící s jistotou ve spojení s mediální kampaní a dalšími epidemiemi, které se zákonitě v představitelné budoucnosti u nás objeví již na základě oslabené imunity a chování lidí snižuje odpovědnost, opatrnost a úroveň funkce rozumu jednotlivce, již zaprogramovaného na konzum a zábavu a odvykajícího si pracovat a tvořit.

Každý den roste moje pochybnost o tom, že vláda vládne a že pan premiér je tou pravou osobností pro řízení a řešení současné víceúrovňové krize v době, kdy se na křižovatce dějin setkávají tři koncepce: Velký reset Covid-19 z dílny WEF Davos, Eurasie jako Třetí orda z dílny v Kremlu a moderní marxismus - komunismus z dílny ÚV KS ČLR. Jeví se mi, že na Západě již vládne ulice a řízený dav naprogramovaný proti vládě, očkování a všemu, čemu nerozumí. Jak jinak si vysvětlit a trpět anti-babišovské hnutí s rakví před domem premiéra?

Nelze totiž vyloučit, že takové fyzické a mediální hnutí a konání představuje vedlejší produkt výzkumu a výroby vakcíny placený farmaceutickými společnostmi, z nichž některé jsou dokonce podporovány vládami a EK penězi občanů. Proč takové provokativní tvrzení?

Nedej Bůh, aby vakcína dokázala ochránit očkovaného (ideálně na delší dobu), neumožnila šířit nákazu covid-19 (a jeho mutace, všeobecně) a vláda byla schopna proočkovat 60-70 procent populace v co nejkratší době. Nabízí se otázka: Co jiného by mohly farmaceutické společnosti prodávat vládám a Evropské komisi bez výběrového řízení, bez odpovědnosti za následky z používání produktu, bez jakékoli investice na zisk orientované kapitalistické společnosti do účasti obrovského počtu obyvatel ve třetí fázi finančně náročných klinických zkoušek a post-klinického výzkumu, kdyby jinak (prý) neschopné vlády byly schopné ukončit masové očkování k létu nebo podzimu 2021 a národ se mohl dále bavit?

Otázka je legitimní, protože placený a organizovaný odpor proti vakcíně a očkování se nabízí jako ideální doplněk k plnění kas a účtů farma společností a jako ideální instrument v tzv. hybridní válce. Jsem pevně přesvědčen, že bezpečnostní služby některých států dostaly již za úkol se dívat tímto směrem. Na tom nemění nic ani dnešní rozhovor kancléřky Merkel s prezidentem Putinem ohledně výroby Sputnik-V ve Spolkové republice Německo a s výrobou spojená certifikace v EU, prokazatelně bezpečného produktu se státní garancí nezadluženého státu, bez něhož se nejenom EU dnes neobejde při řešení světových výzev.Pro informaci připomínám, že k 4. lednu 2021 uzavřelo nebo je před uzavřením dohody na dodávky čínské vakcíny 14 států, na dodávky ruské 12 států a na dodávky obou vakcín 3 státy. Dostupné odborné materiály, které používám, indikují, že mRNA vakcíny (Pfizer/Biontech, Moderna) mohou být spíše neúčinné, než apriori škodlivé a vakcíny na bázi adenovirového vektoru (Sputnik, Astra-Zeneca/Oxford) mají potenciál indukovat i buněčnou imunitu proti Covid-19. Nehledě na absenci výsledků dlouhodobého výzkumu působení a následků vakcín, téměř všechny odborné argumenty a zdravý rozum nabádají dát přednost individuálnímu přístupu v očkování před plošným, má-li se používat mRNA vakcína. To i proto, že individuální přístup umožňuje předejít řadě komplikací, procesům a dalšímu dělení společnosti propadající emocím, marnosti a depresím. Ty se ve výsledku projevují deficitem disciplíny a představují společenské riziko. Kromě toho s pravděpodobností hraničící s jistotou individuální přístup nebude nahrávat patologickým odmítačům očkování, zřejmě manipulovanému málo vědoucímu davu a podezření, které jsem vyjádřil vůči dvojité roli farmaceutických společností a kapitálu. Z tohoto hlediska vláda a EK zcela selhávají.

Nevím, zda je v české kotlinu pět minut nebo jedna minuta před dvanáctou nebo po ní. Vím ale, že duch doby (Zeitgeist) nedovoluje beztrestně lhát, ignorovat fakta a skutečnosti a nepodporuje chtíč udržet si naději na přežití, i u moci. Duch doby, který nás navštívil, denně přesvědčuje, že vyřazuje z koloběhu života vše zbytečné, zastaralé a odsloužené.  

V úvodu příspěvku zmíněné kategorie stěžovatelů, uprostřed zmíněná dvojí role kapitálu a v závěru zmíněný málo vědoucí dav na cestě k osudu lidského odpadu by měly být vládě, dnes i v budoucnosti varováním před sliby návratu ke známému normálu, před chválením mRNA vakcín bez dlouhodobě prověřených následků a chválou dne před pozdním večerem. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Propojenost - Inovace – Inkluzivita

Propojenost - Inovace – Inkluzivita

Jan Campbell 

14. listopadu 2023
San Francisco je již dlouho uznávánoU bránou do Asie a Tichomoří – a díky prezidentu Bidenovi a viceprezidentce Harrisové jsme hrdí na to, že můžeme hostit setkání lídrů na summitu APEC v roce 2023, řekla Nancy Pelosi.

CIIE - Čínský mezinárodní veletrh dovozu

CIIE - Čínský mezinárodní veletrh dovozu

Jan Campbell 

6. listopadu 2023
V době kdy čtete tento příspěvek byly otevřeny brány již k 6. CIIE – Čínskému mezinárodnímu veletrhu dovozu. Otevřen byl 5. listopadu a bude končit 10. listopadu 2023.

Jak se Peking stal Mekkou

Jak se Peking stal Mekkou

Jan Campbell 

1. listopadu 2023
Prezident Si představil plány na obnovu starobylé Hedvábné stezky před deseti lety a s ní i na přetvoření globálního obchodu a politiky, v jejímž středu bude Čína pevně usazena.

Budoucnost Střední Evropy

Budoucnost Střední Evropy

Jan Campbell 

27. října 2023
Pod záštitou a se závěrečným projevem J. E. Kardinála Dominika Duky, oddaného tradiční církvi a jedné z těch osobností, které současná církev potřebuje jako sůl, se ve dnech 13. až 15. října 2023 konala v Praze v Hotelu Pyramida v...

Třetí mezinárodní fórum Pás a stezka

Třetí mezinárodní fórum Pás a stezka

Jan Campbell 

17. října 2023
V době, kdy čtete příspěvek, probíhá nebo již proběhla velká událost, o které veřejně právní média referují způsobem, který neodpovídá významu fóra, za to ale plně odpovídá novodobé mediální praxi a principům žvanění.

Vysoká sázka na výstavbu jaderných elektráren v Uzbekistánu

Vysoká sázka na výstavbu jaderných elektráren v Uzbekistánu

Jan Campbell 

14. října 2023
Někteří odborníci preferují výstavbu zařízení s malými reaktory, někteří odborníci vyjadřují obavy o bezpečnost jaderných elektráren.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%