Svátek má: Matěj

Komentáře

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli ne.

.
V roce 1989 jsme oslněni Západem propadli pocitům, že naše země nic pořádného nemá a všechno děláme špatně. Opili jsme se představou, že konečně stejně jako naši dědové Československem ohromili svět, my jdouce v jejich stopách staneme po boku EU jako vítaní a kvalitní partneři. Sny, jen sny. A realita: Jak se naložilo s dědictvím po otcích. Kam se podělo? Co jsme za třicet roků přidali k tomu, co nám předali? Rozdělili jsme stát, ale ani jedna část nezačala kvést! 

Dnes stojíme, a přihlížíme drancování naší země a zkázonosnému šíření ideologie všeobecné oběti, která má zachránit planetu, především ale přeskupit veškerý majetek a moc pod neomezenou vládu. Řízená degenerace Západu, ke kterému chceme patřit, je pilířem tohoto snažení. Vždy se ztrátami jsme si vyzkoušeli tulení se jak na západ tak východ. „Žalář národů“ se v roce 1918 rozpadl, a všechny národy co ho tvořily, si již vyzkoušely samostatnost. Zkušenost i realita dnes je přímo vybízí, aby se pokusily o národní a ekonomickou záchranu spoluprací v co nejtěsnějším svazku.16.9. prohlásila advokátka Samková před zaplněným Václavákem, že nechce patřit k Západu. Přítomní i já souhlasili. Říše na Zemi vznikaly a zanikaly, ale EU se jako první rozhodla zničit sebe samu, a zvolila hned dvě cesty. Migrační a ekologickou politikou změnit život původních obyvatel, a vtáhnout je do války. Odpor proti tomu využít k likvidaci práv a svobod občanů. EU už není zárukou rozvoje, spolupráce a bezpečnosti. Popírá důvody svého vzniku. Pokouší se upevňovat bezohledně svůj vliv a moc pro svůj úřednický aparát. Stává se nebezpečím a překážkou.
 
Proto tato znovu nalézaná vzájemnost zemí Rakouska-Uherska by si zasloužila pozornost a zamyšlení co nejširší veřejnosti. Udržme společně střed Evropy. Slepme co jsme rozbili, a spolupracujme. To co dnes předvádí EU spolupráce rozhodně není! Tak a my, co všechno necháme vládu ještě po…. ???

Karel Petřík

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Jsme jen líní potomci husitů - nebo zbabělci?

Karel Petřík 

29. ledna 2024
Naše politická alternativa mi připomíná husity, kteří ač byli všichni pro kalich, rvali se a rozbíjeli si hlavy cepy pro hlouposti. Když ale přicházeli křižáci, zapomněli na sváry, postavili se vedle sebe – a byli neporazitelní!

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Že s tím mírem zase provokuji ale…

Karel Petřík 

25. ledna 2024
Chci jen reagovat na slova ministryně Černochové, že ona chce samozřejmě také mír. A na to, že podle ní právě vojáci si přejí mír nejvíc.

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Ministryně Černochová přikázala spálit zatím jen kalendáře

Karel Petřík 

21. ledna 2024
Už si nikdo nemůže namlouvat, že naše armáda má někoho odradit od války.

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Vzkaz budoucího neznámého vojína

Karel Petřík 

13. ledna 2024
Raději kočky na hrobě než ty, co jsou schopni okázalého truchlení nad lidmi zabitými jedním útočníkem, a současně se zamilovávají do budoucí války, kde oběti nebude mít kdo počítat a zem bude poseta neznámými vojíny.

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Ten střapatý a bosý „podivín“ Dušek

Karel Petřík 

4. ledna 2024
Je mému srdci milý. Každého, kdo mu naslouchá, přinutí k přemýšlení. Tedy každého, kdo je toho schopen.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Vánoce – dny pokoje a míru.

Karel Petřík 

23. prosince 2023
Chvíle, kdy naše duše rozkvetou láskou nejen k blízkým, Bohu a bližním, ale také k našim čtyřnohým kamarádům.

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
43%
Ne
transparent.gif transparent.gif
29%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%