Svátek má: Leona

Komentáře

Lid se „nažral“, a vláda zůstala celá?!

Naši vládní ekonomičtí mágové pro nás vytvořili před volbami Potěmkinovo zdání vyřešení ekonomického borcení naší země.


Pro vyděšený lid zastropovali ceny elektřiny a plynu. A aby to lid pochopil, vykouzlili magické tabulky s vyčíslením úspor, které nám to přinese. V duších národa se tak má rozhostit klid a mír. Započaly tak další úžasné možnosti šetření s výsledky, o kterých se nám ani nesnilo. Už to vidím, zastropovaná cena 1kg chleba - 100Kč, nezastropovaná 300Kč, úspora na jednom bochníku 200Kč. Dvoučlenná rodina tak za týden ušetří na chlebu 400Kč a za měsíc dokonce 1600Kč! Taková úspora se dnes při ceně 50Kč za 1kg  nedá dosáhnout. Jistě jste už zvědaví, kolik brzy ušetříme na másle, mase, zelenině atd. Zapomeňme staré ceny a vrhněme se do šetření!

Na dnešek se mi zdálo, jak na zasněženém Václaváku stojí pod koněm u obrovského kotle guláše ministr Jurečka, a rozdává ho naběračkou do misek těm, co už nemají z čeho šetřit, aby dostali něco teplého, k jídlu a na zahřátí. Každý mu pak za krajíc a guláš poděluje, protože ví, že starat se o lidi není práce pro vládu. Ta vládne! Starost je něco navíc. Zatím se mi probuzením ulevilo.


Dokud vláda nezačne řešit příčiny ekonomické katastrofy způsobené Německem a EU, jejich šílenými nápady, a strachem z USA, nic se nezmění. Možná pondělní snažení jen trochu zpomalí této vládě odchod do historie.

Milá vládo, chci připomenout jeden z pokřiků v listopadu 89: My nejsme děti!!! Tak se k nám tak prosím nechovejte. Myslím to dobře, protože samet dochází, a těm co pondělní večer přinesl mír a klid, těm to dlouho nevydrží.    

 Karel Petřík


Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%