Svátek má: Jitka

Komentáře

Pokrokem k chudobě a válkou k osvícení

Plánované zchudnutí většiny evropské populace prostřednictvím „Zeleného údělu“ se pravděpodobně podaří urychlit válkou.

V Evropě má tato zkratka k chudobě obrovskou výhodu v tom, že všechnu zlobu, kterou to způsobí, je možné svalit na Rusko. Tato úžasná možnost se vyvinit je patrně pro evropské velmoci důvodem k tomu, že se snahou o její zastavení příliš nespěchají. Spíš naopak s jim vrozeným zápalem pro spravedlivý boj ji pomáhají dodávkami zbraní udržovat, dokonce přejí USA ty gigantické kšefty, které jim to přinese.

 To, že většina světa nevěřila, že se USA podaří zajistit vyvolání konfliktu, který má už při vzniku jediného možného vítěze, a tím jsou USA, to dokazuje, že za nitky tahá někdo mimořádný. USA hodně vydělají, Evropa hodně zchudne, a Rusko hodně oslabí. Tomu se říká husarský kousek. Přerozdělení vlivů na světové dění jednou podstrčenou válkou, to se hned tak nevidí. Je to učebnicové, ukázkové využití mocenského boje na Ukrajině vyhroceného až k válce. A až Ukrajina splní svůj úkol a dějinnou povinnost, tak se na ni vykašlou. Už je třeba jen válku s pomocí hrdinného prezidenta trochu po Evropě rozšířit.Naše vláda válku a vytčené cíle vidí zcela jinak. Ukrajinci podle ní bojují za nás, Polsko, Slovensko, Německo, Rakousko -  které na to zapomíná, dál za ……….a evropské hodnoty. Asi se mýlím. Jsem totiž trochu zmatený z těch, jistě ověřených zpráv, kdy nám vláda přes svá nezávislá media sděluje že – Rusové sice prohrávají, ale hrozí nebezpečí, že se nezastaví, a dorazí až k nám. Nepochopil jsem, proč je Ukrajinci poženou až sem. Tato a jiné nešťastné nepřesnosti mě pak nutí k přemýšlení, a úsměvným závěrům. Naštěstí na přemýšlení má dnes málokdo čas. A proč taky, když je podle vlády a svobodných medií vše tak jasné! Přesto moudrá vláda chtíc pomoci pochybovačům zřídila místa, kde každému zdarma odborníci rozptýlí pochyby a ještě si může, také zdarma, napráskat každého, kdo je proti nebo tápe. Myslím, že se tento počin naší občanské, demokratické, lidové, starostlivé, nezávislé, lupičské, topstraně opravdu povedl.

Včera se mi zdál sen, že jsem se znovu narodil. Psal se rok 1951 Po probuzení se mi ulevilo – ZATÍM

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%