Svátek má: Iva

Komentáře

Politika je stále víc generační problém

Když se USA rozhodly rozbombardovat Srbsko, a naše vláda souhlasila s přelety bombardérů přes naše území, nijak mě to nepobuřovalo.

Věřil jsem tenkrát, že k tomu mají skutečně důvod, a že nejde o věrolomnost, když tomu požehnal, dnes náš největší humanista. Dnes se za to stydím. Nechci opakovat stejnou chybu, s kterou jsem přijímal, bez ptaní, například právě informace o důvodech, které vedly k bombardování Srbska. Nechci už nikdy tleskat lidem, kteří svůj vděk za pomoc v mládí ocenili tím, že nechali Srbům sypat bomby na hlavy, ani těm, kteří jim za to tiskli ruce nebo je dokonce líbali.

Nechci patřit do stáda, pro které je veškeré jednání USA, RF, Číny, EU….požehnáním pro zbytek lidstva jen proto, že je moderní a požadované si to myslet. Po pár letech pocitu svobody jsem začal poznávat, že našeho starého VELKÉHO BRATRA nahrazuje nový zámořský s ještě větší EUROSESTROU. Východ jsme vyměnili za Západ, jinak je vše při starém, jen se krade ve větším. Má generace 60+ ten návrat na stejná místa jen o patro výš s úžasem a zděšením pozoruje. Jakoby nám jedna čtyřicetiletá zkušenost nestačila. Asi většina těch co jim stačila- zemřela. Mladí, co je nahradili, potřebují svou vlastní zkušenost!Má smysl zvonit klíči a svrhávat Fialu, když budeme za dalšího půl roku zvonit druhou rukou a zase svrhávat Babiše? Takové nekonečné vyhánění čerta ďáblem. Z popela vstávající pravice zatím není dost silným protivníkem těmto dvěma blokům. Není lepší nechat tu novou proevropsky zelenou generaci dojít až tam, kde byla naše zem, kterou se stydí nazývat vlastí, tedy do návratu padesátých let? Do zinscenovaných procesů, a nedostatku všeho, mimo jediného správného názoru na svět.

Pak možná dojde k „VELKÉMU PROCITNOTÍ“ možná i těch, co posílají vnoučata přemluvit dědka a babku, aby volili ten jejich nový svět. Má dnes smysl ničit přátelské a rodinné vztahy marným přesvědčováním? A má vůbec smysl upírat mladým nárok na omyl a radost z dosažení nápravy? Některé názory se bez vlastní zkušenosti jen těžko mění.
 
Co tedy – mlčet, nemlčet? Nechci udělat chybu, ani se nechci zase stydět.

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%