Svátek má: Leona

Komentáře

Válečná hrozba a já

Mám strach o svůj život a cítím osamělost, když vidím kolem sebe lidi krok za krokem směřovat do války.

Někteří jdou lhostejně, někteří s nadšením. Téměř žádný vzdor nebo odpor. Abychom si vážili míru, je už asi zase nutné prožít válku. Stejně jako dokázal Hitler uhranout a nadchnout Němce pro válku /některým to vydrželo až do totální porážky/, dokázali dnešní mediální Hitlerové uhranout národy Evropy a dosáhnout cíle, kterým je přijetí války jako možného řešení současného stavu. Houf evropských politiků nás posouvá kousek po kousku k možné jaderné katastrofě. Copak oni to nevidí? Copak je jim to všem jedno?

Proč procesu vedoucímu k válce nikdo nebrání alespoň stejně nadšeně, jako její eskalaci? Je snad III. Světová, nebo evropská válka přijatelným řešením dneška pro většinu států Evropy??? Evropští lídři nehasí. Patrně mají za to, že válka v jejich zpustošené zemi zastaví společenskou degeneraci, se kterou si už neví rady. Naše vláda nepotřebuje válku, aby svou zem rozvalila, na to stačí úplně sama, přesto patří, z nějakých zvrácených důvodů, k nejčilejším válečným rozněcovačům. Naštěstí nemáme žádnou jadernou pumu. Tedy doufám.

Z posledních vyjádření ruských představitelů je patrné, že jim spíš než síly, dochází trpělivost. Srbský prezident Vučič vyjádřil zcela zřetelně své obavy z vývoje. Ani Viktor Orbán nehýří optimismem. Polský prezident Duda si zase vzpomněl na vyhlazování Poláků ukrajinskými fašisty za II. Světové války, což dnes zajímavě kontrastuje s polskou pomocí jejich potomkům. Patrně si také vzpomněl na polský Lvov. Posunutí hranice Polska je určitě lákavá myšlenka, když už by se Ukrajina porcovala. S rozdělováním země mají Poláci ostatně bohaté zkušenosti.Na podzim a v zimě nám bude, i přes nedostatek plynu a tepla, pěkně horko. Pokud k nám do té doby nedorazí válka, tak snad konečně dorazí odhodlání k činům. Vysílání signálů nestačí. Je třeba jednat.

Ano, mám strach o svůj život ale také o všechny životy, které mohou vyhasnout vinou něčí hlouposti, neprofesionality a neodpovědnosti. Vím, že nejsem s těmito obavami sám, ale proč my, co jsme proti válce, nejsme téměř slyšet, to nevím.

Karel Petřík

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%