Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Motocyklový závod Cena města Jičína se uskuteční v červnu

Motocyklový závod Cena města Jičína se uskuteční v červnu

O víkendu 12. – 13. června 2021 se uskuteční motocyklový závod „Cena města Jičína“. Závod bude v prakticky stejném rozsahu jako v minulých letech.

Ilustrační foto
26. dubna 2021 - 08:00

Motocyklová jízda pravidelnosti Cena města Jičína se uskuteční v červnu. Proběhne uzavírka ulic M. Koněva a Markova a části silničního tahu I/35 – E 442, čímž vznikne uzavřený okruh. Nijak se neliší od minulých ročníků. Loni se akce nekonala z důvodu epidemie covid-19.

Opět půjde o takzvanou jízdu pravidelnosti, kde není nejdůležitější rychlost, nýbrž překonání okruhů v co nejpodobnějších časech. Připravuje se také tradiční vyjížďka v sobotu 11. června, která povede z Holínského Předměstí až na Valdštejnovo náměstí, kde se motocyklisté asi na dvacet minut zastaví. Sídlem závodu bude kemp Rumcajs, jak velí tradice.

"Závody mají v Jičíně značnou popularitu, chápeme však, že někteří občané vnímají akci jako nevhodnou. Občany Holínského Předměstí zdvořile žádáme o pochopení. Po posledním závodu v roce 2019 nezaznamenal Odbor dopravy MěÚ Jičín žádnou konkrétní připomínku. Organizátoři předloží podrobný harmonogram akce a vymezí časy na přechod přes vozovku. Závod se uskuteční jen tehdy, pakliže to budou umožňovat protiepidemická vládní opatření," říká Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

Jičínské školy se opět zapojí do projektu Obědy do škol

Pořadatelem závodu je Automoto klub Český ráj Jičín v AČR. Pokud nepočítáme loňský prázdný rok, letos jde již o osmý ročník. Historie závodu je ovšem mnohem hlubší, protože se s hrdostí odkazuje na naprosto legendární podnik Cena Prachovských skal. Vznik tohoto 14,5kilometrového okruhu se datuje do roku 1952, v šedesátých letech pak lákal desetitisíce návštěvníků a závodníky z více než 20 zemí. Současná Cena města Jičína je o poznání skromnější.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)