Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Borec na konec podle Michala Haška. Brno zase frčí

Borec na konec podle Michala Haška. Brno zase frčí

Místopředseda ODS Alexandr Vondra označil záležitost fotografie brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s bílým práškem  spíše za etickou. Její rezignaci špičky ODS nepožadují a policie se snímkem zatím zabývat nebude.

Foto ze sociální sítě Facebook
1. srpna 2023 - 14:03

Na fotografii brněnské primátorky Markéty Vaňkové s bílým práškem reagují špičky její domovské ODS. Podle šéfa poslanců a člena předsednictva strany Marka Bendy je celá kauza kolem Vaňkové „zbytečnou letní bouří“.

„Brno bylo vždy lehce alternativní město, tak to je. Jinak celou „kauzu“ pokládám za zcela zbytečnou letní bouři ve sklenici vody a nevyvozuji z ní žádné závěry. Primátorka Vaňková má moji podporu a vnitřní věci si musejí vyříkat uvnitř jejich města,“ reagoval na dotaz serveru idnes.cz Marek Benda.

„K ničemu ji rozhodně vyzývat nebudu. Ani si nemyslím, že bych měl žádat policejní vyšetřování toho, co se stalo před třemi lety v noci v Brně, když se zjevně nikomu nic nestalo a aktéři se podle fotky u toho smáli. Je to etická záležitost a víte, už jsem dost starý na to, abych tady někomu uděloval nějaké morální lekce,“ řekl iDNESu na dotaz redakce místopředseda ODS Alexander Vondra s tím, že on sám je odpůrcem legalizaci kokainu. 


„Ale aby bylo zároveň jasno – pokud byste z toho chtěli vyvozovat, že tím říkám, že jsem pro legalizaci kokainu, nebo že ho snad užívám, tak jasně zdůrazňuji, že ne a ne,“ dodal Vondra.

Ke kauze se vyjádřil i pirátský předseda a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš s tím, že si věc musí paní primátorka vyřešit sama. 

„Konzumace psychotropních látek v České republice sama o sobě není trestná. Naopak alkohol je řadou politiků oslavován. Fotí se s ním na večírcích a myslí si, že je to cool, přitom právě alkohol má u nás nejzávažnější zdravotní a sociální dopady na jednotlivce i celou společnost,“ řekl Ivan Bartoš na dotaz serveru idnes.cz. Bartoš také připomněl skutečnost, že na občany má negativní dopad spíše kauza s městskými byty, která je s Vaňkovou spojená a problémy, které vedení města ne vždy zvládá řešit.

Také jsme psali:

Ostře reagovala předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. „V Brně bude koksu na zimu dost…a ta částka taky nesedí,“ napsala na sociální síti X (dříve Twitteru). „Až tato prohnilá partička, jejíž členové se chovají jako organizovaný zločin, feťáci a tyranové, bude mluvit o nějakých hodnotách, každý slušný člověk si musí s chutí odplivnout,“ doplnila ještě Konečná.

Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček prohlásil, že se členy ANO jednají, a společné vyjádření poskytnou. Místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová se vyjádřila obdobně. Nehodlá se prý podle svých slov zatím vyjadřovat k něčemu, co ještě není jednoznačně ověřeno.

S notnou dávkou vtipu si neodpustil poznámku na svém facebookovém profilu ani bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. „Borec na konec dnes už k ranní kávě... Nové logo Brna," zveřejnil a k textu přiložil výše uvedený obrázek. 

(dan, prvnizpravy.cz, foto: fb)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%