Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Čas skládání účtů se blíží každým dnem, hřímá Rajchl

Čas skládání účtů se blíží každým dnem, hřímá Rajchl

Ve společnosti to značně vře a renomovaný advokát a předseda strany PRO Rajchl se ptá, kam až to necháme dojít? A ostře se pustil do ministra vnitra Rakušana, kterého i s celou vládou obvinil ze šíření nenávisti v naší společnosti.

Jindřich Rajchl (PRO)
25. srpna 2023 - 08:03

Neznámý pachatel v Plasích na Plzeňsku v neděli napadl dvě ženy z Ukrajiny.  Ve výpovědi obě ženy uvedly, že s dětmi ve věku jedenáct let a dva roky navštívily kolotoče a poté si povídaly u silnice. Poté u nich měl zastavit řidič starší Škody Octavia s vozíkem a ptát se, zda jsou ženy z Ukrajiny. Poté muž prý poodjel, nechal nastartované auto a vrátil se k ženám, které začal vulgárně urážet a poté je fyzicky napadl.

Starší žena vyvázla s podlitinami, mladší z ukrajinských žen utrpěla vážná zranění v obličeji, jako otevřenou zlomeninu čelisti, zlomeninu lícní kosti a frakturu nosních kůstek. Zraněná žena byla s poruchami vědomí transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň.


Policisté podle serveru novinky.cz už znají totožnost muže, který měl obě ženy napadnout. „Probíhají úkony trestního řízení,“ uvedla ve středu odpoledne krajská policejní mluvčí Pavla Burešová s tím, že muže aktuálně vyslýchají.

Mohlo by tak jít o pokračování násilných střetů mezi Romy a Ukrajinci, v jejichž znamení se nese české léto 2023. Vše začalo v červnu, když byl na akci u brněnské přehrady při konfliktu mezi Romy a Ukrajinci ubodán jeden Rom. Jeho pohřeb vyvolal emoce na všech stranách. Následoval střet v Pardubicích, při kterém měla trojice Ukrajinců čelit přesile Romů a několik menších konfliktů, třeba v Ústeckém kraji v Krupce nebo v Bílině.

Za vrchol těchto sporů byl mnohými považován incident ve vyloučené lokalitě v Brně, kde si skupina Romů "došla“ do ulice, kde žijí Ukrajinci a pod okny jim vyhrožovali mimo jiné použitím zápalných láhví. Další vlny nepokojů se dají očekávat po rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který rozhodl o propuštění podezřelého Ukrajince z vazby. 

K incidentu se vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan s vyzvou, aby lidé nešířili nenávist a xenofobii. Ale také zaznívají různé názory, kdo za vyvoláváním nenávisti může. 

Psali jsme:

„Surově napadnout ženu je hnus. Napadnout ji jen kvůli její národnosti je absolutní hnus. Tyhle činy jsou výsledkem nenávistných výroků na adresu Ukrajinců, podobně jako šíření nenávisti vůči muslimům ,stvořilo' teroristu Baldu. Politická odpovědnost padá na ty, kdo ty nenávistné výroky šíří. Policie nebude tolerovat ani ty výroky, ani ty činy,“ uvedl na sociální sítí X ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). 

Za eskalaci napětí nese vinu Rakušan a Fialova vláda
Zcela jiný pohled na věc má kupříkladu předseda strany PRO Jindřich Rajchl, který se vyjádřil v tom smyslu, že odpovědnost za eskalaci napětí v České republice nese Vít Rakušan a celá vláda Petra Fialy. Rajchl tak avizoval na svůj videostream, kde se k situaci vyjádřil podrobněji.

„Důvodem (speciálního videostreamu, pozn. redakce) je zcela nechutná kampaň, kterou rozjeli pětikoaliční politici a vlastizrádná média po fyzickém napadení 2 žen ukrajinského původu. Toto napadení samozřejmě odsuzuji - kdo mě sleduje, tak ví, že jsem proti jakékoliv formě násilí, nota bene na ženách. 

Nicméně ubohé zneužití této kauzy k politickým hrátkám a cílenému rozpoutání nenávisti, ze strany těchto morálních trosek je za hranou toho, co bych jen na vteřinu hodlal tolerovat. 

Najednou už to pro ně není trestný čin jednotlivce jako v případě znásilnění a pokusu o vraždu patnáctileté dívky z Plzeňska. Najednou už se jim kolektivní vina náramně hodí a ve své ubohosti se tento exces jednoho pomateného člověka snaží zneužit k tomu, aby nás, kteří skutečně stojíme za občany této země, naprosto bezostyšně naházeli do jednoho pytle. 

Tak takhle tedy ne!

Překročili jste všechny meze. Lidé už vaším lžím nevěří a jsou připraveni vám to dokázat. Čas skládání účtů se blíží každým dnem," vzkázal Rajchl vládním představitelům, který po odvysílání ještě napsal na svůj facebookový profil další krátký komentář. 


„Vít Rakušan na tiskové konferenci 13.8.2023:
“Kolektivní vina v případě trestných činů neexistuje.”

Vít Rakušan 23.8.2023 po zveřejnění informací o útoku na 2 ukrajinské ženy:
“Tyto činy jsou výsledkem nenávistných výroků na adresu Ukrajinců.”

Během 10 dnů otočil ministr vnitra názor o 180 stupňů. Najednou se mu totiž svalení viny na někoho jiného neskutečně hodí do krámu. A především prezentuje svou pouhou domněnku o pohnutce podezřelého pachatele jako objektivní fakt, jenž následně zneužívá k laciné politické hře a k rozdmýchávání nenávisti ve společnosti. Je to naprosto nezodpovědné a neskutečně krátkozraké. Jednoduše řečeno - zcela ubohé. 

Emoce v naší společnosti jsou na bodu varu. A to nikoliv díky lidem, kteří na současný nárůst agrese upozorňují, nýbrž díky těm, kteří jej ignorují a snaží se lidem neustále lhát do očí. Přímou odpovědnost za současnou situaci proto nenese nikdo jiný, než právě Vít Rakušan a celá vláda Petra Fialy. 

A proto jediné, co nyní může přinést uklidnění tohoto vyhroceného stavu, je demise této protičeské asociální vlády. Postavit se otevřeně proti ní, by proto nemělo být předmětem váhání či diskuse, nýbrž samozřejmou povinností každého občana České republiky. 

Psali jsme:

Protože tato destrukční politika se dříve či později negativně dotkne každého z nás.  Ať už v oblasti ekonomiky, bezpečnosti či individuální svobody. Čím déle budeme otálet a hledat výmluvy, proč něco nejde, tím těžší bude cesta zpět. 

Pevně doufám, že to cítíme všichni stejně a že dojet v září do Prahy vyjádřit svůj odpor vůči tomuto zhoubnému režimu, je to nejmenší, co můžeme pro naši zemi a naše děti udělat. 

Vlastně ne, použil jsme nesprávné slovo. My nikoliv můžeme, my musíme! 16.9. Václavák! Česko proti vládě!" zakončil s výzvou k účasti na chystanou protivládní demonstraci advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

(dan, prvnizpravy.cz, foto: red.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%