Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Další volební sněm a nové vedení. Nové tváře strany PRO

Další volební sněm a nové vedení. Nové tváře strany PRO

„Musíme vrátit do našich škol to klasické české vzdělání, tedy to, aby se děti učily, jak myslet, a ne to, co je správné si myslet,“ řekl předseda strany PRO Jindřich Rajchl po svém zvolení do čela strany na další dva roky.

Nové vedení strany PRO
13. listopadu 2023 - 11:42

O víkendu proběhl volební sněm strany PRO (Právo, respekt, odbornost), kdy byl do jejího čela opět zvolen advokát Jindřich Rajchl. Ten na tiskovém brífinku představil své nové místopředsedy a odborné garanty strany.

„Sněm proběhl velmi hladce. Podle mého názoru byl konstruktivní, věcný. Pobavili jsme se o mnoha záležitostech, zejména o přípravě na volební kampaň, jak do evropských voleb, tak do krajských voleb, ale i do voleb senátních. Probrali jsme dnes, v druhý den konání sněmu, kompletně celý detailní program, který nabízí jasná, konkrétní a věcná řešení. A myslím, že bude z mého pohledu tím nejvíc nejlepším a nejkonkrétnějším programem jakékoliv politické strany v České republice. Samozřejmě jsme také zvolili nové vedení. Bylo zvoleno kompletně nové. Mně se podařilo obhájit funkci, za což jsem velmi rád,“ řekl úvodem tiskového konference po skončení sněmu znovuzvolený předseda strany Jindřich Rajchl.

„Na post prvního místopředsedy byl zvolen Petr Vacek, spoluzakladatel strany, diplomat, člověk, který mně stojí po boku už více než tři roky. A jsem rád, že i na další posty místopředsedů byli zvoleni lidé, kteří byli u vzniku PRO od samotného prvního dne. Je to pan doktor Marek Zeman, bývalý ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, dnes primář soukromého zdravotnického oddělení a zastupitel v městské části Praha 3. Je to velmi zkušený člověk a manažer, se kterým se znám opravdu hodně dlouho a táhneme spolu tu káru skutečně několik let. Pan Josef Palíšek je předseda zlínské krajské organizace, ale také zastupitel města Kroměříž a člověk, který se svým týmem výrazně pomáhal a snažil se pomáhat ze všech sil při senátní kampani Jany Zwyrtek Hamplové, která se nakonec do Senátu dostala. Jsem rád, že ta naše kroměřížská centrála, kde se nám vždy dařilo, tak má zastoupení i ve vedení naší strany,“ pokračoval Rajchl v představování nově zvolených místopředsedů.Rajchl také představil veřejnosti nového místopředsedu Matěje Drbohlava. 

„Muž, o kterém v podstatě všichni ve straně vědí, že je to nejschopnější a nejpracovitější člověk, který dává straně absolutně vše. Za sebe mohu říct, že jsem velmi rád za toto složení, protože všechno to jsou lidé, kteří tady sedí po mém boku, kteří jsou opravdu týmoví hráči. Nechtějí být na prvním místě vidět jaksi oni, ale chtějí pracovat pro stranu a de facto vlastně jsou připraveni jaksi upozadit svoje osobní ambice právě ve prospěch toho týmového celku. A za to jsem velmi rád, že už máme konečně perfektní vedení, které je opravdu založené na tom týmovém duchu,“ uvedl nového místopředsedu Rajchl, načež pokračoval v představení odborných garantů strany.

„Mám tu čest také představit dva nové garanty. Postupně jsme představovali jednotlivé garanty pro jednotlivé oblasti. Na tomto sněmu jsme měli představit dva nové garanty. Jedním je Jožo Regec, jenž je znám všem lidem, kteří sledovali Závod míru, jeden z nejlepších cyklistů československé historie. A tím, že já mám tenhle sport rád, tak pro mě je to opravdu i osobně velmi příjemné, že mohu s ním spolupracovat. Je to pro mě velká čest. A neméně velkou ctí je pro mě to, že na palubě mohu přivítat pana profesora Ivo Budila, což je, řekl bych, jeden z nejvýraznějších českých intelektuálů v současné době, muž s naprosto neuvěřitelnou a brilantní inteligencí. Jsem rád, že s námi bude spolupracovat v oblasti školství, protože vzdělání je naše skutečně naprostá priorita," zdůraznil na adresu svých odborných garantů předseda PRO Jindřich Rajchl.„Vidíme ten obrovský dluh, který vytvořila nejen současná vláda, ale i ty vlády předchozí. My musíme vrátit do našich škol to klasické české vzdělání, tedy to, aby se děti učily, jak myslet, a ne to, co je správné si myslet. Abychom vyhnali všechny ty neziskovky se všemi genderovými a zelenými ideologiemi a vrátili do školství to, co tam patří, to znamená, aby se naše děti učily číst, psát a počítat. Aby se učily historii, aby se učily geografii a přírodopis, a nikoliv to, že za 2115 let naše planeta zanikne kvůli klimatické krizi,“ pokračoval staronový předseda strany PRO.

Rajchl pak na závěr tiskového briefingu ještě zopakoval hlavní cíle a poslání strany PRO. 

„Často se říká, že cílem je uspět ve volbách. Pro nás to není cíl. Pro nás je to jen milník, který musíme dosáhnout, abychom mohli začít naplňovat naše cíle. Tím cílem je lepší život pro všechny občany v naší zemi tak, aby se necítili jako cizinci ve svém vlastním státě. Já myslím, že to, co tady už bylo několikrát naznačeno, je to, co nás asi trápí všechny nejvíc... že tato země je vedena lidmi, kteří mají na prvním místě zájmy nadnárodních korporací, různých nadnárodních entit a de facto utlačují potenciál České republiky. Všechno to, co tady produkujeme, bohatství, které Česká republika nemá malé, tak je využíváno nikoliv ve prospěch našich občanů, ale platí se jím mejdan západní Evropy. To je něco, co nemůžeme nadále dopustit. Nemůžeme připustit ani to, aby tady měli Ukrajinci lepší podmínky, než mají občané České republiky. Nemůžeme připustit ani to, aby Česká republika byla vtahována do války. Nemůžeme připustit to, aby bylo přijato euro, a mnoho dalších věcí, které jsou pro nás zásadní,“ vysvětlil Rajchl.

Psali jsme:

„Blížíme se k historické křižovatce, na níž nesmíme zaváhat. Zvolení do Poslanecké sněmovny, které jaksi je přirozeným milníkem, je pro nás opravdu jenom určitou přestupnou stanicí, rozhodně to není náš cíl. Cíl je, aby se občanům České republiky ve své zemi lépe žilo, aby se vrátily do politiky hodnoty jako morálka, mravnost a čest. A aby Česká republika se mohla hrdě prohlašovat za zemi svrchovanou a suverénní a svobodnou,“ doplnil na závěr tiskového briefingu předseda PRO Jindřich Rajchl.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro: pro)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%