Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Do hlubin Zelenského duše. Rajchl okomentoval odposlechy

Do hlubin Zelenského duše. Rajchl okomentoval odposlechy

Odposlechy dokážou lidem zavařit. A neunikl tomu ani ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij. Předseda strany PRO Jindřich Rajchl okomentoval citlivé informace zveřejněné listem Washington Post. A Rakušanův K.R.I.T. se chystá.

Jindřich Rajchl (PRO)
15. května 2023 - 13:02

„Dle odposlechů Volodymyra Zelenského zveřejněných listem Washington Post měl ukrajinský prezident v úmyslu odpálit ropovod Družba a tím zásadně poškodit primárně maďarskou ekonomiku (sekundárně ovšem i českou a slovenskou, neboť se jedná o stejnou "trubku") za to, že Viktor Orbán nedodržuje protiruské sankce a nepomáhá vojensky Ukrajině.

Jinými slovy jsme znovu svědkem demonstrace Zelenského přístupu "buď budete dělat to, co my chceme, nebo vás budeme poškozovat a ničit všemi dostupnými prostředky".

Takto se nechová partner, nýbrž vyděrač. A pan Zelensky nám tuto taktiku zdaleka nepředvedl poprvé. To, že by tímto krokem zásadně poškodil též ekonomiku České republiky a Slovenska, tedy zemí, jež mu až s hujerskou oddaností pomáhají, ať dělá, co dělá, jej evidentně nijak zvlášť netrápilo.


Naše i americká média už samozřejmě celou situaci zlehčují a popisují ji tak, že to bylo řečeno jen v naštvání a že reálně nic takového plánováno nebylo. No, když vidím, co se stalo s Nord Streamem, tak si tím nejsem úplně jistý.

Faktem je, že ukrajinský prezident zvažoval útok na kritickou infrastrukturu členské země NATO. A to jen proto, že se nechovala podle jeho představ. Tato skutečnost je zcela nezpochybnitelná.

Měli bychom si tedy být vědomi, že až přestaneme tancovat, tak jak bude Volodymyr pískat, tak budeme okamžitě vnímáni jako jeho nepřítel a můžeme se stát cílem jeho fantasmagorických plánů.

Také jsme psali:

Já za sebe říkám, že s vyděračem se nevyjednává. A že je velmi riskantní a nezodpovědné dodávat takovému člověku jakékoliv zbraně. 

I proto dále trvám na tom, aby Česká republika přestala na Ukrajinu dodávat zbraně. Je to čirý nesmysl," zakončil svůj příspěvek na svém facebookovém profilu Rajchl. 

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%