Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Erik Best: Dozimetr se přibližuje k Hradu

Erik Best: Dozimetr se přibližuje k Hradu

Piráti v minulých dnech dle očekávání vyzvali své zákonodárce a ministry, aby navrhli odvolání ministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS, ale neočekává se, že by z toho něco vzešlo, pokud se Blažek bude chovat slušně.

Erik Best, americký novinář
20. září 2023 - 06:20

Potenciálně skandálnější je něco, co řekl poslanec Jakub Michálek z Pirátů  v České televizi: STAN prý použil černé peníze, které ukradl Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, na financování nelegální kampaně v parlamentních volbách 2021 na překroužkování Pirátů. Výsledkem bylo, že Piráti získali čtyři poslanecká křesla, zatímco  STAN 33.Michálek mluvil o „mafiánech“, kteří obsazovali posty v DPP, konkrétně Jiřím Fremrovi z TOP 09 a Petru Hlubučkovi ze STANu. Tento komentář přišel jen pár dní předtím, než MF Dnes informovala o tom, že na Hradě spolu s lobbistou Petrem Kolářem hraje hlavní roli miliardář a podnikatel Jan Dobrovský, který je spojován s Hlubučkem. To poslední, co prezident Petr Pavel potřebuje, je být jakkoli spojován s „mafiány“ z hnutí STAN.


Kolik bude lobbista Petr Kolář účtovat společnosti Colt za to, že domluvil sám se sebou páteční návštěvu prezidenta v česko-americké firmě?

(rp,prvnizpravy.cz,finalword,foto:arch.)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%