Svátek má: Matěj

Politika

Velikost textu:

Fiala má dost drahoty, chce něco na oplátku. Hašek se nestačí divit

Fiala má dost drahoty, chce něco na oplátku. Hašek se nestačí divit

Premiér Petr Fiala (ODS) má dost drahoty a proto vyzval zástupce zemědělského sektoru, aby snížili lidem ceny potravin. Prý to očekává na oplátku za to, jak je vláda podporovala během energetické krize. Michal Hašek to vidí jinak. 

Petr Fiala, premiér ČR
24. srpna 2023 - 17:59

Představitelé vlády se ve čtvrtek sešli se zástupci potravinářského sektoru a na schůzce řešili mimo jiné ceny potravin, které se podle premiéra Petra Fialy (ODS) musí snižovat. Kabinet podle něj bude v tomto ohledu tlačit nejen na potravináře, ale i zemědělce a obchodní řetězce. Stát je podpořil během energetické krize a lidem to teď podle Fialy musí vrátit.

Premiér Fiala a ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ve čtvrtek zavítali na zahájení českobudějovického agrosalonu Země živitelka, kde se také setkali se zástupci potravinářského sektoru a jednali s nimi mimo jiné o cenách potravin. 

Fiala také prohlásil, že pomoc, kterou zemědělci od státu obdrželi, teď musí lidem vrátit. "Podporujeme je a podporovali jsme v energetické krizi a já teď očekávám, že se to vrátí tím, že občané budou mít nižší ceny potravin," řekl Fiala.  

Vláda podle něj bude nadále vyvíjet tlak nejen na potravináře, ale i na zemědělce a obchodníky. "Náš stát, naši daňoví poplatníci dávají do zemědělství výrazné finanční prostředky," zdůraznil premiér s náznakem, že vláda nyní očekává něco na oplátku. 

Psali jsme:

Nad výroky premiéra se pozastavil advokát a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který současně Fialovi poradil, jak situaci řešit. 

„V Budějkách muselo být dnes fest vedro. Jinak si ty “signály” neumím vysvětlit. Říct něco takového potravinářům a potažmo zemědělcům pár dnů po tom, kdy jim byla škrtnuta letošní národní podpora do investic cca 230 mil Kč a v příštích 2 letech to má být až mínus 10 mld Kč… zase jsem si vzpomněl na slavný filmový citát “ … to neděláš dobře, Jaromíre, s těma sirkama … “

P.S. Má fakt pan premiér dost drahoty potravin? Řešení je jednoduché - NULOVÁ SAZBA DPH NA ZÁKLADNÍ POTRAVINY", vzkázal Fialovi advokát Michal Hašek, který před časem také okomentoval záměr Ministerstva zemědělství na zrušení dotací pro potravinářské podniky už pro letošní rok.

„Jasný signál současné vlády domácím potravinářům - trhněte si nohou!" napsal k záměru Ministerstva zemědělství před pár dny Hašek. 

(jar, prvnizpravy.cz, foto: repro: OVM)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
29%