Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Generál Havel a frajer Trump. Xaver s Macinkou si notovali

Generál Havel a frajer Trump. Xaver s Macinkou si notovali

Moderátor Xaver Veselý se potkal se šéfem strany Motoristé sobě Petrem Macinkou v pořadu Podtrženo, sečteno. Jedním z témat bylo zatčení bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a řeč přišla i na českého prezidenta Petra Pavla. 

Petr Macinka, Xaver Veselý
27. srpna 2023 - 07:30

Úvodní téma pořadu patřilo exprezidentu USA Donaldu Trumpovi, který se vydal úřadům a neváhal zveřejnit fotografii ze svého zatčení. 

„Je to frajer. Podívejte se, jak se nechal vyfotit. Jako představte si... tomu se říká mcshot, to je v terminologii anglické policejní fotografie toho zadržence. Zleva, zprava. Mcshot se dělá jenom jednou, to se nestylizuje, rovnou se tam takhle zatvářil, to je fakt frajer," prohlásil v pořadu na XTV spolupracovník Václava Klause Petr Macinka. 

„Donald Trump z toho už mít srandu může, číslo vězně bych si nechal být jím vytetovat na předloktí, aby tuhle absurditu dotáhl. Myslím si, že tohleto je jeho čtvrtá obžaloba, čtyři obžaloby, 91 obvinění na něj byly vznesené. Tenhle člověk je pod palbou, když se podíváme na ty naše zakazovače, upalovače čarodějnic, tak v České republice je největší čarodějnice bezpochyby Andrej Babiš, tak ten nemá ještě čtyři obžaloby, 91 obvinění," doplnil ještě Macinka.

„On nemůže k tomu přistupovat jinak než jako ke kampani, takže se mu teď poprvé stalo, že byl opravdu zadržen, vznikla tato vězeňská fotografie, byl tam asi dvacet minut, byla stanovena kauce ve výši 200 tisíc dolarů, to on tak obvykle nosí po kapsách, takže myslím, že cesta tím letadlem mohla stát stejně jako ta kauce, to z jeho pohledu budou drobné. Je to bezpochyby nejoriginálnější volební kampaň, kterou někdo vede, že jde opravdu na hraně, nemyslím si, že by ho zavřeli," uvedl Macinka s tím, že podle něj si to Trump užívá, stejně jako stovky milionů lidí na celé planetě.

Psali jsme:

V pořadu se také dostalo na současnou hlavu státu Petra Pavlova a jeho proslov k výročí 21. srpna. 

„Nemá soudnost. Zase, když jsme se před chvilkou naváželi do Babiše, tak Babiš má také, nebo je mu vyráběn a nafukován předlistopadový škraloup, zatímco tady tomu je vyfukován a sfukován a schováván, ale je to prostě podobné. Jeden je údajně spolupracovník StB, druhý je údajně pracovník StB, čili vyberte si sami, co je horší, ale když se na to tak podívám, když byly takové ty klíčové okamžiky, se připomínaly různá výročí, například 17. listopad, tak Babiš tam prostě buďto jako nešel, na tu Národní třídu, když byl premiér, tak musel, šel tam v šest ráno, kdy zuřivý antikomunisté ještě spinkají, takže tím jako moc nepobuřoval a tak to většinou nějak promlčel, radši nebudu vyskakovat. Tenhleten je vyloženě havlizován. Prostě generál Havel," řekl Macinka. Xaver mu oponoval, že pro něj je to pokračovatel Husáka. 

„Pár dní předtím exhiboval na havlovském Trutnově. Jako dobrý, víte co, nemyslím si, že je správné se navážet do hlavy státu, nebo tak, člověk by měl, i když si o něm myslí svoje, a není jeho voličem, tak přece jenom je to úřadující prezident, ale přesto, já jsem člověk, jeden z mála lidí, kteří... Já jsem organizoval společně s Jindřichem Forejtem pohřeb Václava Havla. A to je pro mě životní zážitek mé kariéry v prezidentské kanceláři. Václav Havel zemřel v neděli, ve středu se převážela rakev s ostatky na lafetě a opravdu nezapomenu, jak když ho vezli do Vladislavského sálu, tak hrála třetí část Sukovy pohádky. A prostě, ať je to, jak je to, tak člověk si Havla musel vážit. Já když jsem chodil do školy, Václav Havel byl na té zdi. 

Psali jsme:

A teď prostě přijede soudruh generál prezident, rozvědčík, který v roce 1987 říkal, že přátelé ze Sovětského svazu ho navštívili v roce 1968, leninský kroužek a tak dále, přijede na festival v Trutnově a má na sobě tričko s Václavem Havlem, okolo něj skotačí disidenti, dobrý Martin Věchet je pořadatel festivalu, o tom si já žádné iluze nedělám, tomu se vždycky houpala u pasu láhev slivovice, ale byl tam prostě pan Stárek, který byl disidentem, to je pro mě takové zklamání, že já si pamatuji na pohřeb toho Havla a tohle je něco tak nedůstojného, co dělají ti lidi tomu Havlovi, že já jako antihavlista se prostě -za ně stydím," prohlásil závěrem Petr Macinka. 

(jar, prvnizpravy.cz, foto: repro: Xaver Live)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%