Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Hamplová: Pekarová je intelektový dar veřejnému prostoru

Hamplová: Pekarová je intelektový dar veřejnému prostoru

Nově zvolená senátorka a renomovaná právnička Jana Zwyrtek Hamplová se pozastavila nad vyjádřením předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové. A nebyla sama. 

Jana Zwyrtek Hamplová
20. října 2022 - 09:01

„Už dlouho jsem nekomentovala naši paní předsedkyni sněmovny. Ale to se prostě nedá. Čím dál víc jsem přesvědčena, že ji do toho čela prosadila nějaká pátá kolona koalice pro rozklad zevnitř. To děvče, co slovo, to intelektový dar veřejnému prostoru. Pane Bože, za co nás trestáš," okomentovala senátorka Jana Zwyrtek Hamplová výrok předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové. 

Markéta Pekarová Adamová se již „proslavila" několika výroky, nad kterými zůstává lidem rozum doslova stát. A ve svém úsilí nepřestává, a její moudra stále dobývají titulní strany mainstreamových médií. Pekarové několikanásobné „svetry" však nyní zastínila její další myšlenka, nad kterou rozum již doslova zmrznul. A k Hamplové se přidala celá řada diskutujících, které logika Pekarové také udivila. Antonín Dušek se tázal, kolikrát asi byla Pekarová na dovolené na Ukrajině. A vzápětí se přidala i Jitka Mašíčková, která se ve stejném duchu a stylu uvažovaní Markéty Pekarové zeptala, proč lidé, kteří věří americké propagandě nejezdí na dovolenou do USA, ale proč jezdí třeba do Maďarska.


Jasno měl i další čtenář, který výrok Pekarové shrnul s tím, že Platón měl 100%pravdu, ale s Pekarovou nepočítal ani v nejdivočejších představách ani on. Podle něj je prý Pekarová Božím trestem za neúčast ve věcích veřejných.  To, že Pekarová Adamová umí rozpoutat svými výroky vášně, není v dnešní době již pochyb. A nešetřili ji ani další aktéři diskuse. Jaroslav Sypal třeba napsal: „Kouzelné zrcadlo, pověz, kdo je v zemi zdejší ze všech lidí nejhloupější? Nic se nezměnilo, Markéto. Do tvých dvou let to ještě šlo... ale pak si začala mluvit."Tomáš Karpis zas poznamenal, že Ukrajina byla a je takový dovolenkový sen všech. A Marcela Nedbalová se nestačila divit, jak je možné, že něco takového vypustí mainstreamová média do prostoru, kde se to podle ní těmito „hlubokými" myšlenkami jen hemží. A ptá se, zda-li jsou už opravdu všichni zaplaceni nebo se už úplně pomátli.

Také jsme psali:

Kritiku schytává Pekarová ze všech stran, nejen od občanů či politiků. O Pekarové se vyjádřil i prezident Miloš Zeman, který na její adresu prohlásil, že šéfka Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová strany je prokletím české politiky.

(zak, prvnizpravy.cz, foto: red.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%