Svátek má: Ingrid

Politika

Velikost textu:

Jednou za to někoho zavřou, říká k nákupu vakcín Hamplová

Jednou za to někoho zavřou, říká k nákupu vakcín Hamplová

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se rozepsala ohledně podezřelého nákupu vakcín proti nemoci Covid-19, který sahá do nejvyšších pater evropské politiky. A skandál je za dveřmi.

Jana Zwyrtek Hamplová
29. října 2022 - 09:01

Vakcíny - budeme asi ještě hodně překvapení. Tedy ne my, ale ti, kteří věřili. Realita bude totiž velmi krutá. Na rovinu - doufám, že za tohle někoho jednou nakonec zavřou, otevřela svoji úvahu ohledně netransparentního a podezřelého nákupu vakcín senátorka Hamplová. 

„V minulém týdnu proběhla velmi klíčová tisková konference poslanců Evropského parlamentu - která vám patrně neunikla. Vyšlo najevo, a poslancům EP se to velmi nelíbí, že před uzavřením smlouvy o zakoupení vakcín si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyměňovala soukromé SMS se šéfem farmaceutického gigantu Pfizer panem Bourlou, a odmítá tyto SMS ukázat," napsala Hamplová. 

Podle Hamplové se v utajeném režimu rovněž nachází (zatím) i kupní smlouva samotná. Nicméně už i její některé části se dostaly na veřejnost, a jako právnička Hamplová konstatovala, že smlouva jako celek byla zcela nevýhodná pro stranu kupující, tedy pro EU, a tím následně i její členské státy, tedy i pro Českou republiku, která ji zcela slepě podepsala, pokračovala Hamplová s tím, že jmenovitě zmínila exministry zdravotnictví Adama Vojtěcha a Jana Blatného, který podle ní též o vakcínách lživě informoval na půdě sněmovny. 

„Ta nevýhodnost smlouvy spočívá v absenci jakýchkoli záruk a odpovědnosti za případné "vady", a na to navazující logickou možnost smlouvu vypovědět či změnit v případě nových zjištění o neúčinnosti nakoupených vakcín - tato možnost zde není. V České republice se tento neomluvitelný postup kopíroval - a odpovědná bude osoba, která smlouvu podobného znění podepsala. Jak to tak vypadá, budeme se zkrátka ještě všichni divit," pokračovala ve své úvaze Hamplová.


Hamplová také zmínila, že za těchto okolností považuje reklamu pana ministra Válka s hercem Čtvrtníčkem za absolutní výsměch nastupující realitě a zdůraznila, že a realita bude velmi krutá. 

„Už to, co víme, postačuje k závěru, že vůbec nešlo o zdraví lidí, ale o masovou aplikaci narychlo vyvinuté látky a její prodej, a že o tom, co ta látka "umí" nebo spíše "neumí", se od počátku především neuvěřitelně lhalo nebo mlčelo," pokračovala Hamplová.

„Osobně jsem přesvědčena, že velmi brzy přestaneme používat i název vakcína, protože není na místě. To, co se stalo, je zkrátka neuvěřitelný podvod století.  A to, že na něco podobného platíme reklamu za miliony, je absolutní tragédií doby. Věřím, že vše, co se tu kolem toho dělo, skončí nakonec před soudem. Důvodem totiž nebylo a není zdraví lidí. Důvodem je prodat narychlo vyvinutý výrobek sporných kvalit a rizikových a neprozkoumaných nežádoucích účinků za každou cenu - jen aby za ty vyhozené miliardy za ony nesmyslné počty narychlo vyvinutých tzv. vakcín někoho nezavřeli. A aktéři této tragikomedie se neštítí do toho vtáhnout i děti. To mne ostatně dovedlo zpět do veřejného života - ohrožení práv a důstojnosti našich dětí," napsala dále senátorka. 

Také jsme psali:

Hamplová dodala, že když už v tom veřejném životě je, a když už ji voliči dali důvěru až tak, že se stala senátorkou, tak toto bude jedno z jejích hlavních témat - odpovědnost za každý podpis, za každou nesmyslně vynaloženou korunu, za každé ohrožení našeho zdraví a uvedla, že na rovinu - jak doufá, za to všechno jednou někoho opravdu zavřou.   

„Možná budou, v případě šéfky evropské komise, stačit nakonec ty její SMS. Jistě budou zcela nevinné, když se tomu zveřejnění tak brání... Osobně si myslím, že pokud se k jejich textu dostaneme, spadne celá konstrukce očkování jako domeček z karet. A bude to velmi hlasitý pád. Až člověk nevěří, že něco podobného vůbec bylo takto celosvětově možné," ukončila svoji úvahu senátorka za Kroměřížsko Jana Zwyrtek Hamplová.

(zak, prvnizpravy.cz, foto: fb)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?