Svátek má: Iva

Politika

Velikost textu:

Jsem zvědav, kdy dostane červenou kartu Fiala, říká Holec

Jsem zvědav, kdy dostane červenou kartu Fiala, říká Holec

Publicista a politický komentátor Petr Holec je zvědav, kdy ministr spravedlnosti Blažek vytáhne červenou kartu premiérovi Fialovi a bude konec. Ve vysílání na XTV se Holec také pořádně obul do prezidenta Petra Pavla. 

Petr Holec
26. srpna 2023 - 07:01

Dění kolem ministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS okomentoval moderátor Petr Holec ve svém nejnovějším pořadu HOLEC LIVE na internetové televizi XTV. 

"Historie se opakuje, jak se říká, jen jinak. Chvilkaři, dobráci, už jsou zase v ulicích. Jenom tentokrát nedemonstrují proti Andreji Babišovi, ale proti Petru Fialovi, kterého pomáhali udělat premiérem. To jsou ale paradoxy, řekl by Václav Havel. Petr Pavel, coby prezident, zažil svůj první 21. srpen, neboli výročí bratrské invaze, bratrské pomoci z roku 1968. Možná jste se na Seznamu dočetli, že to jako nebolelo. Ale ono to bolelo. Petr Pavel se znovu vysmál celému národu, ale co je nejhorší, nový průzkum CVVM nám ukázal, že my Češi si od něj chceme nechat kálet na hlavu a on nám to s velkým gustem bude dopřávat," řekl na adresu prezidenta Petr Holec na televizi XTV.  


"Marian Jurečka, šéf lidovců a ministr práce a sociálních věcí, nám taky slibuje, nebo těm, kdo nepracují, ale mohli by, že nebudou jíst. Z Petra Fialy je podobně směšný pitomec jako z prezidenta Petra Pavla," pokračoval Holec. 

"Chvilkaři jsou znovu v ulicích, a sice ne proti Andrejovi Babišovi, ale kvůli vládě Petra Fialy a sice kvůli ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi, na kterého puklo, že venku padaly kroupy a pršelo a on se prostě v restauraci potkal s dobrým starým známým Martinem Nejedlým, jedním z těch mediálních bubáků od exprezidenta Miloše Zemana. A od té doby se nestačíme divit, co se děje. Všichni ti hodnotoví politici vládní, i novináři jejich, ze sebe dělají pitomce, já si to ohromně užívám, mě to baví, tohle je odměna. Petr Fiala je velmi štědrý donátor a on se v tom rochní, je vidět, jak na to nemá. Dnes jsme se dozvěděli resumé, že premiér Fiala udělil Pavlu Blažkovi žlutou kartu," podotkl Holec. 

"Jsem jenom zvědav, kdy Pavel Blažek vytáhne červenou Petru Fialovi a bude konec. Protože Pavel Blažek samozřejmě pomohl postavit, nebo domluvit celou tuhle vládu. A ještě jednou Petr Fiala. To mi udělalo velkou radost. Kdyby schůzka s Nejedlým byla plánovaná, ježíšmarjá, nedej bůh, je to na odchod Blažka z vlády. Ale protože jenom pršelo a padalo kroupy, a jak řekl Pavel Blažek, je upovídaný, tak si pět hodin povídal v řecké restauraci s Martinem Nejedlým, tak to na odchod z vlády není. Je to hodnotová politika, dá se říct. Ale pojďme si ještě říct to znesvěcování. Koaliční hlavouni ze sebe začali dělat totální pitomce. Aby se od toho jako distancovali a všem ukázali: My jsme hodnotoví," poznamenal Holec. Např. jako předsedkyně Sněmovny Pekarová Adamová, která se pustila do Blažka kvůli jeho stykům s Nejedlým a prohlásila, že by "od Nejedlého utíkala mílovými kroky.  


"Já být paní MPA (Markéta Pekarová Adamová, pozn. redakce), tak se starám, aby od TOP 09 neutíkali mílovými kroky její voliči. Ale Vítek Rakušan - předseda krimiparty slepičáků - to je fascinující. Ani kdyby padaly trakaře, k Nejedlému bych si nesedl, odsoudil Rakušan Blažkovu schůzku. Já bych řekl, že pro Rakušana, kádra jeho typu, by byla jeho schůzka s Nejedlým reputační očistec. Jako když zajedete do automyčky a umejete se. Protože STAN a on má kořeny u Radovana Krejčíře, Michala Redla a víte, jak to skončilo, celá kauza korupční, Dozimetr a tak dál, kde tenhleten šílenec z vnitra, který honí samý dezinfo a ruský šváby, bere tu drzost vůbec se otírat o někoho, jako je Martin Nejedlý, když šéfuje mnohem horší partě," prohlásil naštvaně Holec, který se následně kriticky vyjádřil i směrem k prezidentovi Pavlovi. 

Psali jsme:

"Na něj platí perfektně to, že jeho realita trumfuje i nejbujnější fantazii, to opravdu nevymyslíte. Všichni jsme tušili, že Petr Pavel bude mít ve funkci prezidenta velmi bolavé dny. Jeden z nich už si prožil, a to výročí bratrské invaze z roku 1968, ten další se blíží, 17. listopad. Petr Pavel nezná stud, nezná dno, a aby taky jo, když mu to všechno prochází, hlavně v médiích. I Petr Pavel, já jsem chtěl říct, že přednesl projev před Českým rozhlasem. On nepřednesl projev. On se pokusil přednést projev, protože Petr Pavel není schopen přednést projev. Petr Pavel ...ehm---ehm---ehm..., jaká sakra je to změna, jaký je to kontrast k těm třem předchůdcům, Václavu Havlovi, Václavu Klausovi, či Miloši Zemanovi. To byli všechno rétorové. Každý s jiným přesvědčením politicko-filozofickým, ale byli to rétorové, měli svoje vlastní myšlenky a názory, tohleto je to prázdná guma," dodal Holec.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro XTV)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%