Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Kalousek k vládě: Ztrácím naději, nedá se na to koukat

Kalousek k vládě: Ztrácím naději, nedá se na to koukat

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se opět ostře obul do vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Kritizoval hlavně chystaný rozpočet na rok 2024 i úsporný balíček. Také prohlásil, že on sám už ztrácí nadějí a cítí zoufalství. 

Miroslav Kalousek (TOP 09)
1. září 2023 - 11:03

„Ztrácím naději. Co zažíváme, je prostě zoufalství v přímém přenosu, na to se nedá koukat. Takhle se nedá řídit příprava státního rozpočtu a nemůže to dobře dopadnout,“ řekl Kalousek v politické debatě 360° na CNN Prima NEWS, čímž narážel na vládou chystaný rozpočet na rok 2024. Debaty se účastnil ještě předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl.

„Pokud jde o tu debatu, kterou jsme (s Mojmírem Hamplem, pozn. redakce) sledovali v zákulisí, tak opozice mluvila jako opozice, poměrně ideologicky. A Jana Skopečka mi bylo upřímně líto, že má hájit rozpočtovou politiku, kterou teď vláda předvádí. To je těžký úkol,“ prohlásil Kalousek.


O něco méně kritický byl ke kabinetu předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. 

„Abychom nebyli tak krutí, já zase musím říct, že stávající vláda se o něco snaží. Žádná jiná alternativa tu vlastně není. Jsem tedy rád za to, že existuje aspoň jediná alternativa, byť to zlepšení není takové, jaké bychom si my asi přáli. Žádnou jinou alternativu nevidím,“ uvedl Hampl.

Psali jsme:

Kalousek zmínil, že je ze současné situace smutný také z důvodu, že za rozpočtovou politiku je částečně odpovědná právě i jeho TOP 09. „Čemu Mojmír říká zlepšování, se zcela míjí se sliby, které jsme slyšeli ještě letos na jaře. Už se to dostalo do situace, kdy tomu nejsem schopen říkat ‚konsolidace‘. To prostě nemá s rozpočtovou odpovědností nic společného,“ uvedl.

(hýbl, prvnizpravy.cz, foto: repro CNN Prima)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%