Svátek má: Monika

Politika

Velikost textu:

Kdo a proč se bojí Roberta Fica? Hašek k dění na Slovensku

Kdo a proč se bojí Roberta Fica? Hašek k dění na Slovensku

Advokát a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve svém komentáři rozepsal o situaci na Slovensku. Tam za měsíc vzejde z předčasných voleb nová vláda. A jak píše Hašek, v sázce je hodně, a také vidí hodně paralel se situací u nás. 

Michal Hašek
28. srpna 2023 - 07:30

„Bez ohledu na názor progresivní klaky v české politice i médiích držím palce ve slovenských parlamentních volbách SMERu-Slovenskej sociálnej demokracii a Robertu Ficovi. Proč? Slovensko (a nejen to) po několika letech chaosu a politiky ve stylu pokus-omyl, kterou odnášeli bohužel lidé, nyní potřebuje především erudici, odvahu a jasný sociálně orientovaný moderní program. Politiku mají dělat politické strany a hnutí, ne údajně “apolitické” neziskovky a média na pokyn svých majitelů, inzerentů a jejich zájmů. Na Slovensku navíc krvácí právní stát a děje se něco, co nemá v jiném členském státu EU a NATO obdoby - zuří tvrdý mocenský boj mezi určitou částí orgánů činných v trestním řízení a mezi zbytkem justice a bezpečnostních složek státu. Ve vazbě zemřel za podivných okolností bývalý policejní prezident. 

Čím více se blíží volby, tím více roste nervozita těch, kteří v posledních 3 letech tyto praktiky vymýšleli, řídili i prováděli. Když to potřebovala opoziční česká levice před 15 roky, Robert Fico a SMER-SD bez váhání podpořili ČSSD před klíčovými krajskými volbami 2008, které přinesly náš historický úspěch v podobě “oranžové tsunami” - v celé ČR zvítězila opoziční ČSSD a začal se odpočítávat konec Topolánkovy vlády ODS, KDU-ČSL a Zelených, podivně uplácané po volbách v roce 2006 na Bůh ví jak získaných hlasech “přeběhlíků”. Tehdy se závěrečný volební mítink ČSSD konal za účasti Roberta Fica a dalších kolegů ze SMERu-SD v Brně a já jsem byl o pár dnů později jedním z těch 13 oranžových vítězů krajských voleb s neuvěřitelnými 35% hlasů na jižní Moravě. 

Psali jsme:

Dnešní SOCDEM a její “mládež” MSD trpí totální ztrátou historické paměti a namísto reciproční pomoci SMERu-SD v těžkých chvílích si naopak ještě “kopne”. Stydím se za takový postoj údajně levicové SOCDEM a MSD a chci jasně říct - mnozí jsme nezapomněli. A nejen to. Sledujeme tvrdý zápas Roba Fica a jeho kolegů a kolegyň na Slovensku v právě probíhající mimořádně drsné volební kampaně, které se letos tak nějak mimo rámec Ústavy i zákonů účastní vedle slovenských politických subjektů i tamní policejní specializovaný útvar “NAKA”. 
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXXJe zajímavé sledovat a číst i mezi řádky, kdo a proč se bojí vítězství SMERu-SSD a možného návratu Roberta Fica do funkce předsedy vlády. Přeji tedy slovenským voličům, mezi kterými mám řadu přátel už od školních let na Právnické fakultě MU Brno, z pozdějšího působení v politice celostátní i regionální i z posledních více než 10 let mezi dobrovolnými hasiči, aby se nenechali znechutit tím, co předvádí a ještě předvedou odpůrci SMERu-SSD a Roberta Fica, aby vzali v úvahu poslední 3 roky totálního chaosu a dopadů Matovičovy a Hegerovy vlády na běžný život Slováků, na jejich ekonomickou i sociální situaci a porovnali to všechno s předchozími vládami s účastí Smeru a R. Fica. 

Psali jsme:

Nikomu nevnucuji, jak bude nakonec volit, ale jako soused z druhého břehu řeky Moravy jasně vidím, že Slovensko a Slováci potřebují opět jistotu a prosperitu. Lidskost proti sobectví znamená letos volit SMER-Slovenskú sociálnu demokraciu," uzavřel svůj facebookový komentář Michal Hašek.  

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?