Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Kobza žasne, kolik lidí lze tolika způsoby okrást najednou

Kobza žasne, kolik lidí lze tolika způsoby okrást najednou

Poslanec za SPD Jiří Kobza se na svém veřejném facebookovém profilu vyjádřil k úspornému balíčku, který představila vláda. A žasne, jak je vláda Petra Fialy schopná okrást tolik lidí najednou a ještě tolika způsoby současně. 

Jiří Kobra (SPD)
14. května 2023 - 11:03

„Okrást tolik lidí najednou a tolika způsoby současně, to snad dějiny nepamatují. Tzv. vládní konsolidační balíček není avizovanou důchodovou reformou, ale de facto plošnou daňovou reformou. Obsahem i formou ze všeho nejvíce připomíná nechvalně známou měnovou reformu Antonína Zápotockého z roku 1953. 

Stejně tak jako nás až do dnešního dne ujišťovali představitelé současné vlády o tom, že nikdy nezvýší daně, i Antonín Zápotocký tehdy do poslední chvíle tvrdil veřejnosti, že žádná měnová reforma nebude.

Jediný rozdíl je snad jen v tom, že zatímco měnová reforma Zápotockého postihla úspory občanů, Fialova reforma je vystavuje značně nejisté budoucnosti tím, že jim zaprvé drasticky snižuje čisté příjmy (například zvýšení daňové progrese, zvýšení nemocenského pojištění pro zaměstnance, zrušení daňových slev pracujícím rodinám s malými dětmi a mnoho dalších úprav) a současně jim značně zdraží většinu zboží a služeb denní potřeby například výrazným zvýšení daně z přidané hodnoty, spotřebních daní a daně z nemovitosti.


Pozoruhodné je, jak nás Pětikoalice usilovně přesvědčuje o tom, že to vše dělají pro dobro občanů. Jediné slovo nepadlo o tom, že by koupili o pár amerických stíhaček míň.

A toto vše je korunováno pomstou důchodcům, současným i budoucím, kterým vláda zvyšuje věk odchodu do důchodu, výrazně jim snižuje valorizaci důchodů a stanovuje minimální garantovaný důchod ve výši 20 procent průměrné mzdy (nyní by to bylo okolo „astronomických“ 8 000 Kč měsíčně).

Podle mého názoru postupuje vláda přesně dle rady Niccola Machiavelliho, který říká, že když chce mít vládce vděčné a milující poddané, musí udělat dvě věci: 

Zaprvé jim všechno sebrat, nechat je nějaký čas v bídě a pak jim polovičku z toho vrátit. A občané mu za to budou vděční.

Také jsme psali:

Předpokládám proto, že po totálním ožebračením národa pár měsíců před volbami Pětikoalice důchodcům a státním zaměstnancům přidá pár set korun a oni se slzami vděčnosti zapomenou, že to ona je přivedla do té bídy a budou ji znovu volit," napsal závěrem svého komentáře Jiří Kobza. 

(jk, Jiří Kobza, foto: red.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%