Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Korecký: Před ukrajinskou ambasádou jsme sklapli podpatky

Korecký: Před ukrajinskou ambasádou jsme sklapli podpatky

Politický komentátor Miroslav Korecký komentoval v pořadu na XTV některé události minulého týdne. Rozebral kupříkladu dění v Poslanecké sněmovně při projednávání konsolidačního balíčku a také situaci s dovozem ruské ropy a plynu.

Miroslav Korecký, komentátor
13. září 2023 - 07:30
 
Korecký okomentoval zprávu z médií, že rakouské platby za ruský plyn označil bruselský úředník za „krvavé peníze“. Evropská komise se od něj distancovala. „Hlavní věc je, že nějaký subalterní úředník si dovolí suverénnímu státu kecat, s prominutím, do toho, co on si rozhodne. Prostě Rakousko si rozhodlo, že bude brát, minimálně zčásti, nadále ruský plyn, Maďarsko si to rozhodlo podobně, některé další státy také, jiné se odstřihly úplně, je to suverénní rozhodnutí politické reprezentace té země,“ řekl Korecký s tím, že Evropská unie podle něj nemá do toho státům co mluvit. 

„Tlak sílil v nějaké době, teď necítím, že by se šrouby tak utahovaly. Narazilo to na nějakou mez, zejména u Maďarska, které chce, aby jeho obyvatelé měli čím topit. Evropská unie by jinak musela vyloučit Maďarsko, pokud by to chtěla zavést ve všech státech,“ řekl dále s upozorněním, že Evropská komise řekla, že určité státy mají na rukou krev, protože od Ruska něco kupovaly, a že je proto potrestá sankcemi.

„Je to prostě celé pokrytectví. I rakouská ministryně říkala, že za poslední rok se o 40 % zvýšil prodej ruského zkapalněného plynu do Evropy. Takže zase si tu pokrytecky hrajeme na něco...  Je to jako se sportovci, někdo může, někdo nemůže. Tak tady si zase hrajeme na to, že s Putinem nemluvíme, ale v podstatě ruský plyn a ropa se sem postupně vracejí. Buď se to přeprodává přes Čínu, nebo se to nějakým způsobem kšeftuje,“ dodal Korecký.


Korecký dále kritizoval to, že ruská operní pěvkyně Netrebko nevystoupí v Praze, protože jí Obecní dům zrušil koncert na doporučení vedení pražského magistrátu. „Je bizarní, jak jsme ji slavně vyhodili z Česka; a přicházejí zprávy, že včera zpívala ve Vídni, pak má koncert v Paříží. My jsme zase papežštější než papež. Ukrajinská ambasáda nás požádala, abychom paní Netrebko vyhodili, a my jsme sklapli podpatky a udělal jsme to,“ uvedl politický komentátor Korecký.

Psali jsme:

Stranou nezůstal ani daňový balíček, který ve čtvrtek prošel druhým čtením, jednání poslanců o něm trvalo přes 17 hodin. Korecký podle svých slov čekal ze strany opozice daleko delší obstrukce. 

„Kousky jsem viděl, pročítal jsem si i zčásti projev,“ řekl směrem k Andreji Babišovi, který řečnil šest hodin. „Obdivoval jsem Andreje Babiše, v jeho věku mluvit šest hodin bez přestávky a vyčurání, to tři dny nepil před tím,“ řekl s humorem Korecký.


„Ale na to, jak je to vážná věc, mělo jednání trvat dva týdny. Je to vlajková loď vlády. Vláda řekla, že zvedne všechny daně, to je úplně psycho. A vláda tam udělala otočku o sto osmdesát stupňů. Opozice by byla blázen, kdyby toho nevyužila, divím se, že si tam nepočkala dva týdny a nerozehrála to ještě víc, nemají spacáky?“ dodal Korecký k dění ve Sněmovně kolem diskuze nad konsolidačním balíčkem.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro: xtv)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%